Дмитрівська громада

Чернігівська область, Ніжинський район

ЦЕНТР ПРОБАЦІЇ ІНФОРМУЄ

26 Червня, 2024 р., 10:29
Пробаційна програма – програма, що призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням або особі засудженій до пробаційного нагляду, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.  Мета реалізації пробаційних програм – виправлення суб’єктів пробації, на яких судом покладено обов’язок проходження пробаційних програм, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.  Завдання реалізації пробаційних програм – застосування комплексу заходів, необхідних для корекції соціальної поведінки суб’єктів пробації або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити. На сьогодні наказами Міністерства юстиції України затверджено такі види пробаційних програм для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації:  Зміна прокримінального мислення;  Подолання агресивної поведінки;  Попередження вживання психоактивних речовин;  Формування життєвих навичок;  Подолання домашнього насилля. Метою пробаційної програми «Подолання домашнього насильства» є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації через розвиток у нього ненасильницьких поведінкових моделей, подолання дисфункційних установок влади, контролю та превалювання над партнером чи іншими членами сім’ї, а також шляхом формування навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом й агресивною поведінкою, формування установок рівності та партнерства. Інформацію про необхідність проходження пробаційної програми суд може отримати з досудової доповіді, яка містить висновок про можливість виправлення без позбавлення або обмеження волі на певний строк з урахуванням доступних програм та послуг, за умови реалізації яких можливо досягнути належної поведінки без застосування покарань, пов’язаних з ізоляцією від суспільства.
29 Травня, 2024 р., 15:37
ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД ЯК НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ
26 Квітня, 2024 р., 11:13
У квітні 2024 року волонтеркою пробації а також психологом Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради Інною Макаренко, для осіб, які перебувають на обліку Ніжинського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області, було проведено консультування щодо запобігання стресу та підвищення стресостійкості. Нині людина щодня перебуває у постійному стресі. Проблеми з роботою, житлом, сварки у родині, непорозуміння з сусідами, пандемія, війна — все це може викликати стрес. Пані Інна розповіла, яких правил треба дотримуватись, щоб знизити рівень стресу в нашому житті, а також з учасниками заходу опрацювала Тест «Ресурсоорієнтована модель стресодолання BASIC Ph», який допомагає правильно визначити власні ресурси (це те, що людина використовує, щоб задовільнити вимоги середовища), розвинути їх та навчитися ефективно їх використовувати. Підсумком заходу був конструктивний діалог з учасниками у формі «питання -відповідь».
23 Квітня, 2024 р., 12:52
Втримати людину від скоєння повторного кримінального правопорушення, змінити її спосіб мислення та життєві установки — завдання непросте. Досягти цієї мети традиційними засобами — лекціями чи виховними бесідами — досить складно. Керівництво Центру пробації шукало нові, дієвіші інструменти для роботи зі своїми клієнтами. Несподівано таким інструментом стало… документальне кіно. Перші кіноклуби при підрозділах Центру пробації в регіонах відкрилися 2019 року, а в березні 2024 року до діяльності кіноклуб Docudays UA, що входив до Мережі кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB долучився і Ніжинський РС №3 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області. В рамках діяльності кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Ніжинському районному секторі № 3 філії Центру пробації в Чернігівській області, нещодавно суб’єкти пробації переглянули документальний фільм із колекції Мережі DOCU/CLUB «Десять років відчуження. Якою може бути електроенергетика України в майбутньому», режисера Сергія Буковського. Щорічно 26 квітня відзначаються День чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Саме тому з нагоди 38-ої річниці аварії на ЧАЕС було проведено кінопоказ за даною тематикою для суб’єктів пробації. Метою даного кінопоказу було сформувати в учасників заходу екологічну свідомость, відповідальність за сучасне та майбутнє життя, розуміння значення екології та енергетики у сфері прав і свобод людини. Обговорюючи фільм, учасники заходу спробували знайти позитивні та негативні сторони ядерної енергетики. Кожен розповів про свої бачення енергетичної системи України у майбутньому, обговорили та проаналізували поняття, сутність та значення екологічних прав та обов’язків громадян України. Підводячи підсумки зустрічі, акцентували уваги на тому, що завжди необхідно дотримуватися ядерної безпеки та дбати про довкілля.
19 Березня, 2024 р., 11:14
У 2024 році Україна відзначила 210 річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До відзначення та вшанування пам’яті Кобзаря долучилися і працівники Ніжинського РС №3 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області. Так, на базі Бахмацької міської бібліотеки – філія для дітей, спільно з бібліотекаром Снігір Тетяною Євгенівною поринули у непростий світ творчості генія українського народу. Мали змогу ознайомитись з цікавими фактами про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, почитати вірші Тараса Шевченка, які не втрачають своєї актуальності і по сьогоднішній день. Шевченка називають нашим Пророком, Великим Кобзарем і українським Генієм. Його твори – це вся Україна на долоні, це правда і відвертість, це така сила, яка підіймала дух, загартовувала, відроджувала українців у всі часи, у будь-які періоди життя його народу. Його слово об’єднує українців у боротьбі з російським окупантом і є невичерпним джерелом енергії та наснаги.
28 Листопада, 2023 р., 09:47
У цьому році 21 листопада відзначаємо 10 річницю свята - День Гідності та Свободи в Україні. День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004р.) та Революція гідності або Євромайдан (2013р.). Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. З нагоди десятиріччя відзначення Дня Гідності та Свободи, працівниками Ніжинського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області було проведено національно-патріотичну бесіду з клієнтами пробації на тему: «Заряджені гідністю та жагою свободи». Основною  метою проведеного виховного заходу було вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, розвитку почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формування розуміння єдності і цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни. День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь. Низький уклін всім захисникам української державності! Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їхню незламну силу волі, мужність та відвагу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь