ПОДАТКОВІ НОВИНИ

25 Липня, 2024 р., 12:23
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Найбільшу частку у загальній сумі (63,4 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 2,7 млрд гривень. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 730 млн грн (17,1 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів). Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 475 млн грн (11,1 відс. доходів місцевих бюджетів). Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 169 млн грн (4 відс.).
24 Липня, 2024 р., 10:22
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року. Єдиного соціального внеску надійшло 6,2 млрд гривень (зростання на 15,4 відс.). Зокрема, до державного бюджету спрямовано 5,8 млрд грн, що становить 57,5 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 3,2 млрд грн (56,1 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 1,3 млрд грн (23,3 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 573 млн грн (9,9 відс.) та податку на прибуток – 549 млн грн (9,5 відс.).
22 Липня, 2024 р., 09:34
Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 р. № 485 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 1364» (далі - Постанова № 485) внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 р. № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією». Отже, підрозділ 3 «Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» розділу І «Території, на яких ведуться (велися) бойові дії» Переліку територій, на яких
22 Липня, 2024 р., 09:32
Протягом січня-червня 2024 року до підрозділів податкових сервісів Чернігівської області надійшло 41,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг. Із загальної кількості наданих адміністративних послуг – 74,5 відсотка (30,8 тис) надано через Центри обслуговування платників. Найбільш популярною була послуга видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Нею скористались 21,3 тис осіб. На другому місці видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 14,1 тисячі.
22 Липня, 2024 р., 09:29
У червні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,6 млрд грн податків та зборів. Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (58 відс.) – 934,6 млн гривень. Доходи Загального фонду державного бюджету
22 Липня, 2024 р., 09:26
20 Червня, 2024 р., 08:07
Сектор реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадує, що користувач може повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом On-line або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» не пізніше дня, що передує дню закінчення строку чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, отриманих від Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – Надавач).
20 Червня, 2024 р., 08:05
Відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1 – 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 ПКУ). Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).
03 Червня, 2024 р., 12:14
Подання інформації до контролюючих органів щодо рішень про встановлення податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів, прийнятих на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв'язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами
29 Травня, 2024 р., 12:58
Державною податковою службою надано роз’яснення щодо здійснення розрахунків у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/786968.html).