Дмитрівська громада

Чернігівська область, Ніжинський район

ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ!

Дата: 03.10.2024 14:08
Кількість переглядів: 39

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ).

За даними Міжнародної організації праці (МОП) у світі близько 40 млн людей перебувають у рабстві, з них 71% – це жінки, а одна з чотирьох жертв – діти.

Торгівля людьми – жахливий злочин, що призводить до кримінальної експлуатації невинних осіб, змушуючи їх переживати знущання та неволю.  Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву – це уразливий стан особи (незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи, молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей, сільське населення, бідні, малозабезпечені особи,  внутрішньо переміщені особи, іноземні громадяни – трудові мігранти, особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального, особи з проблемами психічного здоров’я).

Важливо усвідомлювати і знати про різні форми цієї злочинності, щоб мати змогу протидіяти їй.

Фото без опису

Як захиститися від торгівлі людьми:

  1. Безпека документів – ніколи й нікому не віддавайте ваш паспорт чи паспорт дитини,крім офіційних осіб. Якщо ви за кордоном і загубили свій паспорт, або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся терміново до посольства чи консульства України в країні перебування.
  2. Безпека пересування – не сідайте в авто до незнайомих людей. Якщо вам все-таки треба так вчинити, сфотографуйте номер авто і надішліть вашим близьким.
  3. Безпека спілкування – нікому не віддавайте свій мобільний телефон та інші засоби зв'язку. Постійно інформуйте близьких про ваше місце перебування та пропозиції щодо поселення, працевлаштування, тощо. Домовтеся зі своїми близькими про певне кодове слово чи знак, що означатиме небезпеку чи потребу в допомозі.
  4. Безпека фінансів – особисто оформлюйте документи та сплачуйте за послуги.
  5. Безпека працевлаштування – ніколи не залишайте свій паспорт як заставу та не віддавайте його потенційному роботодавцю або посереднику. Обов'язково укладайте контракт зрозумілою для вас мовою. Не підписуйте документів, якщо хоч один з пунктів вам не зрозумілийОдин з примірників контракту має бути відданий вам на руки.

Якщо роботодавець попервах не викликав у вас жодних підозр, але в процесі роботи:

  • у вас забрали паспорт або документи вашої дитини;
  • забрали ваш мобільний телефон і засоби зв'язку;
  • вам або вашій дитині відмовляють у наданні екстреної медичної допомоги, обмежують сон, відпочинок і харчування;
  • обмежують ваше пересування в населеному пункті, де ви перебуваєте, примушують жити або працювати в замкнених приміщеннях;
  • примушують виконувати роботу, або надавати послуги, зокрема сексуальні, без вашої згоди із застосуванням фізичного насильства, психологічного тиску або маніпуляцій,

нажаль ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми.

Якщо ви опинилися в такій халепі, не зневірюйтеся – вихід є:

  • Звертайтеся до неурядових організацій та установ, які допомагають постраждалим від торгівлі людьми в країні, де ви зараз перебуваєте;
  • Звертайтеся до посольств і консульств України в країні вашого перебування.

Фото без описуТоргівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні. Згідно Статті 149 Кримінального кодексу України передбачено, що злочини, пов'язані з торгівлею людьми караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми, українським законодавством гарантується одноразова матеріальна допомога та комплексна допомога (психологічна, медична, правова, допомога у працевлаштуванні тощо), виходячи з їхніх особистих потреб.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь