ПОВІДОМЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ФОНДУ.

Дата: 26.10.2022 09:27

Коли вакцинуватися від COVID-19, якщо перехворів?

МОЗ

Підводка

Якщо ви перехворіли на COVID-19, вам можна і треба робити щеплення від коронавірусу. Головне правило – почекайте 28 днів від появи перших симптомів хвороби, а потім вакцинуйтеся.

Перенесений COVID-19 не гарантує, що ви не захворієте ще раз і перенесете захворювання легко. Тільки вакцинація захищає від важкої хвороби, ускладнень та смерті від ковіду.

Не відкладайте щеплення на потім, сподіваючись на природний імунітет. Зробіть первинний курс щеплення з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої антиковідної вакцини. А якщо ви вже маєте його, то не забудьте отримати перше, а згодом і друге бустерне щеплення.

Адреси та контакти пунктів щеплень від COVID-19 – https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Чи можна щепити дитину, якщо у неї є прояв харчової алергії?

Пост для МОЗ

Підводка

Харчова чи сезонна алергія не є протипоказанням до вакцинації. Можна щепитися навіть у період загострення хвороби.

! Єдиним постійним протипоказанням до вакцинації є анафілактична реакція на попередню дозу конкретної вакцини або доведена така реакція до одного з її компонентів.

Якщо у вас чи у вашої дитини колись була важка алергічна реакція, зробіть позначку в інформованій згоді і розкажіть про неї лікарю перед вакцинацією. Лікар прийме рішення щодо наявності протипоказань.

! Не треба приймати протиалергійні препарати до чи після вакцинації для попередження алергічної реакції. І навпаки, їхній прийом не є підставою для того, щоб відкласти вакцинацію.

Хоча ризик тяжкої реакцій на вакцини дуже низький, в рази менший порівняно з ліками, які є у вашій домашній аптечці, все одно не залишайте пункт щеплення протягом 30 хвилин після щеплення. Саме протягом цього часу виникають хоча й рідкісні, але тяжкі алергічні реакції. Якщо таке станеться, медичні працівники нададуть необхідну допомогу.

Картинка