До уваги жителів громади! Правила благоустрою Дмитрівської селищної територіальної громади.
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ДМИТРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РІШЕННЯ
( сесія восьмого скликання)
року
смт. Дмитрівка №
Про затвердження Правил благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради
З метою створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного благополуччя населення та забезпечення належного контролю за благоустроєм та санітарним станом території населених пунктів Дмитрівської селищної ради, керуючись ст.10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити «ПРАВИЛА благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради» згідно з додатком.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на Постійну комісію з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища, благоустрою та комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту.
Селищний голова Валентин БОЙКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії скликання від
ПРАВИЛА
благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
-
- Правила благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради (надалі – Правила) є регуляторним нормативно-правовим актом, яким встановлюються вимоги щодо благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищноїради, регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку території.
-
- Правила містять загальнообов’язкові для виконання на території населених пунктів Дмитрівської селищної ради норми, за порушення яких передбачена відповідальність.
-
- Метою цих Правил є забезпечення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, забезпечення і охорона навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення населених пунктів селищної ради.
-
- Правила розроблені на підставі Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про благоустрій населених пунктів“, “Про рекламу“, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення“, “Про охорону навколишнього природного середовища“, “Про відходи“, “Про регулювання містобудівної діяльності“, “Про дорожній рух“, Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310.
Правила регулюють правовідносини в сфері благоустрою, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти, порядку та належного санітарного стану території населених пунктів селищної ради.
-
- Громадяни, фізичні особи-підприємці та посадові особи юридичних осіб є відповідальними за порушення цих Правил, згідно з вимогами законодавства України.
-
- Фінансування заходів із благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Участь громадян у фінансуванні заходів із благоустрою населених пунктів здійснюється відповідно до статті 37 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ
У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:
- Автомобільна дорога, вулиця (дорога) – частина території, в тому числі в населеному пункті, призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній
спорудами (мостами, шляхопроводами, естакадами, надземними і підземними пішохідними переходами) та засобами організації дорожнього руху, обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально побудовані тимчасові дороги, крім довільно накатаних доріг (колій).
- Балансоутримувач – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунок коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно із законом.
- Благоустрій населеного пункту – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та іншого, що здійснюються на території населеного пункту, з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
- Будівля – об’єкт нерухомого майна, який збудовано (споруджено) на виділеній в установленому порядку земельній ділянці і який призначений для задоволення відповідних потреб фізичної чи (або) юридичної особи.
- Видалення відходів – здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації.
- Відновна вартість об’єктів/елементів благоустрою – економічно обґрунтовані витрати на проведення робіт з усунення пошкоджень (відновлення) об’єктів/елементів благоустрою до стану їх функціонального використання за призначенням, яке відповідає вимогам державних стандартів, норм і правил.
- Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їхній власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
- Відходи великогабаритні – тверді відходи, розміри яких перевищують 50×50×50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 кубічного метра.
- Відходи небезпечні – відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
- Відходи побутові – відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення.
- Відходи промислові – рештки сировини, матеріалів або напівфабрикатів, які утворюються під час виготовлення продукції і які втратили свої корисні властивості в процесі фізико- хімічної переробки.
- Відходи ремонтні – залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час проведення в житловому будинку, окремій квартирі, будинку громадського призначення капітального та поточного ремонту, перепланування, переобладнання, прибудови тощо.
- Відходи рідкі – побутові відходи, що утворюються в будинку за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах.
- Відходи тверді – залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть надалі використовуватися за призначенням.
- Вулично-дорожня мережа – мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньо- квартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, призначених для руху транспортних засобів і пішоходів, а також майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
- Газон – певна ділянка однорідної території зі штучним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворювальних трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
- Дозвіл на розміщення малої архітектурної форми – документ, що дає право суб’єкту підприємницької діяльності на розміщення малої архітектурної форми і видаєть7ся дозвільними органами в установленому порядку.
- Дозвіл на порушення об’єкта благоустрою – документ на право тимчасового порушення існуючого благоустрою з наступним його відновленням чи влаштуванням нового благоустрою, який видається суб’єкту господарської діяльності дозвільними органами в установленому порядку.
- Дорожнє покриття – укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.
- Елементи благоустрою:
- покриття вулиць, доріг, проїздів, алей, тротуарів, пішохідних зон і доріжок;
- зелені насадження (дерева, газони, квітники), в тому числі снігозахисні та протиерозійні, уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, у садах, на інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових та інших територіях;
- будинки та споруди, їх фасади;
- будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
- будівлі та споруди системи інженерного захисту території, санітарні споруди;
- комплекси та об’єкти монументального мистецтва;
- спортивні споруди;
- обладнання місць для зупинки транспортних засобів;
- обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку;
- технічні засоби регулювання дорожнього руху, в тому числі дорожні знаки, знаки місць для зупинки транспортних засобів, переходів, покажчики найменування вулиць, будинкові номерні знаки;
- засоби та обладнання зовнішньої реклами;
- ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки для декоративного підсвічування будинків і пам’ятників;
- малі архітектурні форми для підприємницької діяльності;
- малі архітектурні форми некомерційного призначення;
- шлагбауми та інші огородження, що встановлюються з метою обмеження проїзду або контролю за переміщенням транспортних засобів;
- урни, контейнери для сміття, сміттєзбірники;
- садові лавки;
- вуличні годинники, меморіальні дошки;
- громадські вбиральні;
- стовпи, опори, обладнання систем освітлення, інші інженерні споруди;
- інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
- Заходи з благоустрою населеного пункту – роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;
- Захоронення відходів – остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об’єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини не перевищував установлених нормативів.
- Збірно-розбірний гараж – споруда, призначена для розміщення транспортного засобу, яка виготовляється зі спеціальних полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово на спеціально підготовлене місце (фундамент) або без такого.
- Збирання відходів – діяльність, пов’язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації, видалення чи захоронення.
- Зелені насадження – деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту.
- Земельна ділянка – частина земної поверхні, що має фіксовані межі, характеризується певним місцерозташуванням, природними властивостями, фізичними параметрами, правовим і господарським станом та іншими характеристиками.
- Зовнішня реклама – реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг тощо.
- Кладовище – відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та/або будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань.
- Користувачі дорожніх об’єктів – учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, що розташовані в межах червоних ліній сільських, селищних вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.
- Майданчик сезонної торгівлі – об’єкт благоустрою, на якому надаються в тимчасове користування місця для продажу товарів та надання послуг сезонного характеру.
- Мала архітектурна форма некомерційного призначення – штучний архітектурно-об’ємний елемент (бесідки, ротонди, трельяжі, арки, павільйони, знаки та інше).
- Малаархітектурна форма для провадження підприємницької діяльності – невелика (площею до 30 м2) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.
- Місце розташування рекламного засобу – площа зовнішньої поверхні будинку, споруди, елемента вуличного обладнання або відведеної території на відкритій місцевості в межах населеного пункту, що надається розповсюджувачу зовнішньої реклами в тимчасове користування власником або уповноваженим ним органом (особою).
- Місцеві дозвільні органи – Дмитрівська селищна рада та її виконавчі органи, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені, а також підприємства, установи, організації, що у випадках, передбачених законом, уповноважені видавати документи дозвільного характеру і можуть залучатися до проведення експертизи та обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного характеру.
- Об’єкти благоустрою:
- території загального користування:
- спортивні, дитячі, меморіальні та інші майданчики, рекреаційні зони, пляжі;
- вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
-пляжі;
- кладовища;
- інші території загального користування;
- прибудинкові території;
- території будівель та споруд інженерного захисту територій;
- території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору;
- інші території в межах населеного пункту;
- Паспорт прив’язки малої архітектурної форми – план прив’язки малої архітектурної форми на топографо-геодезичній основі, текстові та графічні матеріали щодо естетичного і кольорового вирішення та інженерного забезпечення об’єкта.
- Пересувна мала архітектурна форма – торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності тощо – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
- Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
- Прибирання – санітарне очищення елементів благоустрою, а саме: покриття вулично- дорожньої мережі, площ зелених насаджень, малих архітектурних форм та іншого, що знаходяться на території міста, збирання та перевезення в установлені місця відходів, вуличного змету, листя, гілля, сміття, снігу, льоду тощо.
- Прибудинкова територія – територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом відповідного органу місцевого самоврядування на право власності чи користування земельною ділянкою, призначена для розміщення та обслуговування житлового будинку і пов’язаних з ним господарських, технічних будівель та споруд.
- Прилегла територія – територія, яка межує із об’єктом благоустрою (його частиною) або спорудою (тимчасовою спорудою), розташованою на об’єкті благоустрою по його периметру;
- Проїзна частина – частина автомобільної дороги, що безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
- Рекламні засоби – засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) належать тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та не наземні, плоскі та об’ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо).
- Ремонт – комплекс операцій з відновлення стану об’єкта та (або) збільшення його довговічності.
- Ремонт будинків та споруд:
а) поточний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов’язаних зі зміною її техніко-економічних показників.
б) капітальний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.
- Санітарне очищення(прибирання) об’єктів благоустрою – збирання та перевезення у встановлені місця відходів, вуличного змету, листя, гілля, сміття, снігу, льоду тощо.
- Спеціальні конструкції для розміщення реклами – тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та не наземні/повітряні, плоскі та об’ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами.
- Суб’єкти благоустрою – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни.
- Територія – сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парків, скверів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об’єктів, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах населеного пункту.
- Територія прибирання (санітарної відповідальності) – територія проведення комплексу заходів щодо збирання та перевезення відходів, яка складається з території суб’єкта благоустрою та прилеглої/закріпленої території державної/комунальної форми власності.
- Територія суб’єкта благоустрою – територія в межах земельної ділянки, яка перебуває у власності або надана в користування та обслуговування фізичним чи юридичним особам.
- Утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, Правил благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження і відновлення об’єктів та елементів благоустрою.
- Утримання будинків і прибудинкових територій – діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
- Червона лінія – геодезично фіксована межа, яка відокремлює територію вулиць і доріг від інших видів використання територій поселень, призначається для забезпечення регулювання і містобудівного контролю при забудові, реконструкції і благоустрою поселень, при виділенні земельних ділянок, встановленні умов їх використання.
IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою
-
- Благоустрій території населених пунктів здійснюється з урахуванням особливостей такої території відповідно до вимог чинного законодавства України та нормативно-технічних документів.
-
- Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року №154, Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року №145 та інших нормативних актів.
-
- Благоустрій та утримання парків, що належать до територій та об’єктів природно- заповідного фонду, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про природно- заповідний фонд України».
-
- Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до зон рекреації водних об’єктів.
-
- Благоустрій територій оздоровчих закладів здійснюється із дотриманням вимог Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 172.
-
- Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.
-
- Господарська зона парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків із контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче, ніж 50 м від місць масового скупчення людей (танцювальні, естрадні майданчики, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони).
-
- Кількість урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м-2 площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше, ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально - культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють вогнестійку урну для сміття місткістю не менше, ніж 0,01 м-3.
-
- Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за три дні.
-
- Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.
-
- Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.
-
- Відповідальними суб’єктами за утримання, належний санітарний та технічний стан об’єктів благоустрою є:
-
-
- Виконавчі органи Дмитрівської селищної ради або комунальне підприємство ради, якому передано речові права (право оперативного управління, право господарського віддання, право користування тощо) на об’єкти благоустрою.
-
-
-
- Комунальне підприємство, яке утримує чи обслуговує об’єкти благоустрою (у разі, якщо речові права на об’єкти благоустрою не передано конкретному суб’єкту).
-
-
-
- Підприємства, установи, організації щодо об’єктів благоустрою, які перебувають у їх власності, користуванні тощо.
-
Організація прибирання територій загального користування
-
- Система санітарної очистки та прибирання територій населених пунктів передбачає раціональне збирання, швидке видалення, утилізацію, знешкодження та захоронення побутових відходів і включає в себе організацію утримання та прибирання у літній та зимовий періоди територій місць загального користування.
-
- Для забезпечення належного санітарного рівня території міста шляхом повного збирання, своєчасного знешкодження та видалення відходів, а також дотримання правил екологічної безпеки при поводженні з ними, організація прибирання, санітарної очистки та благоустрою території покладається як на спеціалізоване комунальне підприємство, визначене виконавцем відповідних послуг, так і на інші підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, а також фізичних осіб.
-
- Прибирання територій населених пунктів здійснюється регулярно в міру необхідності.
-
- У випадках надзвичайних погодних явищ (злива, снігопад, ожеледиця тощо) спеціальний режим прибирання вулично-дорожньої мережі та території об’єктів благоустрою встановлюється виконавчими органами Дмитрівської селищної ради.
-
- Комунальні підприємства або/та інші суб’єкти у сфері благоустрою, відповідальні за утримання, належний санітарний та технічний стан відповідних об’єктів благоустрою, встановлюють однотипні вогнестійкі урни на тротуарах, зупинках громадського транспорту, у парках, скверах та на інших територіях загального користування. Урни (контейнери) повинні утримуватися у належному технічному, естетичному стані та вчасно звільнятися від сміття.
-
- При снігопадах і ожеледиці суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані на територіях прибирання звільняти тротуари, сходи до будинків, установ, організацій від снігу, льоду та посипати їх протиожеледними матеріалами; своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із забезпеченням заходів безпеки. Заготівля протиожеледних матеріалів проводиться суб’єктом у сфері благоустрою до настання холодів.
-
- Суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, мешканці будинків приватного сектору та багатоквартирних будинків населеного пункту зобов’язані мати договірні відносини із юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг з поводження з побутовими відходами (вивезення та знешкодження) на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів, а також своєчасно вносити плату за такі послуги.
-
- Відмова споживачів від укладання та/або виконання укладеного договору з виконавцем комунальних послуг з поводження з відходами не звільняє їх від обов’язку оплати фактично спожитих комунальних послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів, наданої таким виконавцем.
-
- Тверді побутові відходи перевозяться спеціально обладнаними транспортними засобами, які унеможливлюють засмічення територій населеного пункту.
-
- Мешканці багатоквартирних будинків здійснюють викидання твердих побутових відходів у місця (окремі сміттєві контейнери, контейнери на контейнерних майданчиках), погоджені з виконавцем послуг з поводження з побутовими відходами. Викидання сміття в інші місця мешканцями багатоквартирних будинків забороняється.
Майданчики для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів повинні мати тверде покриття.
Відповідальність за технічний стан контейнерів для збору твердих побутових відходів несе їх власник (балансоутримувач).
-
- Вивіз рідких побутових відходів, що утворюються у будинках за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах, здійснюється спеціалізованим транспортом за рахунок власника (балансоутримувача, користувача) будинків (квартир). Злив рідких побутових відходів здійснюється тільки у спеціально відведених місцях, визначених відповідним рішенням виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради. Скидати стічні води від вигрібних ям, використовуючи рельєф місцевості, забороняється.
-
- Суб’єкти господарської діяльності, які надають послуги з вивезення рідких побутових відходів, зобов’язані мати укладений договір на злив (прийом) рідких побутових відходів з балансоутримувачем зливової станції рідких побутових відходів.
-
- Домовласники забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення цих територій у темний час доби.
Глибина вигребу залежить від рівня ґрунтових вод, але не повинна бути більше 3 метрів.
Не допускається наповнення вигребу більше, ніж до 0,35 м від поверхні землі. Вигріб потрібно очищати по мірі його заповнення, але не рідше 1 разу на півроку.
Забороняється скидати у вигрібні ями і на очисні споруди дощові і талі води, осади шламонакопичувачів, жировловлювачів та нафтовловлювачів.
-
- Вибирання твердих осадів із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться безпосередньо на транспортний засіб для негайного їх вивезення у спеціально відведені та визначені відповідним рішенням виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради місця.
-
- Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками (балансоутримувачами, користувачами) у постійній чистоті та справності. Відповідно до вимог Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року
№145, не каналізовані вбиральні і вигрібні ями повинні дезінфікуватися засобами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров’я України не рідше 1 разу в півроку.
-
- При виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт будівельне сміття щоденно вивозиться власниками (балансоутримувачами) будинків (квартир) та організаціями, які проводять ремонт, на сміттєзвалище.
-
- Для покращення санітарного стану території населеного пункту згідно з розпорядженнями селищного голови проводиться День довкілля та Місячник з благоустрою.
Утримання вулично-дорожньої (шляхової) мережі
-
- Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої (шляхової) мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог:
- Закону України «Про дорожній рух»;
- Закону України «Про автомобільні дороги»;
- Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198;
- Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678;
- Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
- ДСТУ 3090-95 «Безпека дорожнього руху. Організація робіт з експлуатації міських вулиць та доріг. Загальні положення»;
- ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану»;
- ДБН В.2.3-5-2017 «Вулиці та дороги населених пунктів».
-
- Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:
- забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;
- утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення;
- у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;
- дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів
-
- У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється:
-
-
- розміщувати споруди та об’єкти;
-
-
-
- смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
-
-
-
- спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;
-
-
-
- скидати промислові та меліоративні води у систему дорожнього зливостоку;
-
-
-
- встановлювати намети;
-
-
-
- випасати худобу та свійську птицю;
-
-
-
- скидати сніг на проїжджу частину з 06-00 години до 20-00 години.
-
-
- Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані у межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території:
-
-
- забезпечувати утримання та ремонт відповідної території;
-
-
-
- утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної та санітарної зон інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються відповідно до їх функціонального призначення;
-
-
-
- у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України;
-
-
-
- дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.
-
-
- Утримання проїжджих частин доріг, а також набережних, мостів здійснюють підприємства-надавачі відповідних послуг.
-
- Механізоване та ручне прибирання проїзних частин вулиць, площ проводять підприємства-надавачі відповідних послуг на підставі укладених договорів, у обсязі, передбаченому технічним завданням, та в межах затверджених бюджетних призначень.
-
- Літнє прибирання проїжджої частини вулиць, тротуарів та дворових територій полягає у видаленні з поверхні дорожнього покриття пилу та сміття шляхом підмітання.
-
- Усі роботи, пов’язані з літнім прибиранням, необхідно проводити з дотриманням правил додержання тиші з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу шуму на здоров’я населення.
-
- Заходи з підготовки прибиральної техніки до роботи у зимовий період здійснюються балансоутримувачами техніки у строк до 15-го жовтня поточного року.
-
- Організації, відповідальні за прибирання закріплених за ними територій, у строк до 1 жовтня поточного року повинні забезпечити завезення, заготовку та збереження необхідної кількості протиожеледних матеріалів.
-
- Суб’єкти господарювання, які допустили забруднення проїжджої частини або тротуару, зобов’язані очистити ці території.
-
- Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.
-
- Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами.
Розміри, форма та розміщення дорожніх знаків повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), та ДСТУ 4100-2014 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».
Розміри, форма та колір дорожньої розмітки повинні відповідати вимогам Правил дорожнього руху та ДСТУ 2587:2010 «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги. Методи контролювання. Правила застосування».
Технічні вимоги до дорожніх світлофорів та їх розміщення визначають згідно з ДСТУ 4092 - 2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».
Дорожні огородження мають відповідати вимогам ДСТУ 2734 «Огородження дорожнє тросового типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 2735-94 «Огородження дорожні і
напрямні пристрої. Правила застосування. Вимоги безпеки дорожнього руху», ДСТУ Б В.2.3- 10-2003 «Огородження дорожнє парапетного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3 - 11-2004 «Огородження дорожнє перильного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ Б В.2.3 - 12-2004 «Огородження дорожнє металеве бар’єрного типу. Загальні технічні умови», ДСТУ 7168:2010 «Безпека дорожнього руху. Огородження дорожні тимчасові. Загальні технічні умови».
-
- Обмеження або заборона дорожнього руху під час виконання робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах здійснюється відповідно до вимог Законів України
«Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги».
-
- Утримання штучних споруд вулично-дорожньої мережі здійснюється з додержанням вимог Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678, та нормативно-технічних документів. Обстеження мостів і труб здійснюється з дотриманням вимог законодавства та ДБН В 2.3-6-2009 «Споруди транспорту. Мости та труби. Обстеження та випробування».
Проведення земляних та/або ремонтних робіт
-
- Для здійснення земляних та/або ремонтних робіт, пов’язаних із порушенням об’єктів благоустрою, які проводяться на територіях загального користування населених пунктів територіальної громади (проїжджих частинах та тротуарах вулиць, провулків, зелених зонах, площах, прибудинкових та інших територіях, які належать до об'єктів благоустрою і знаходяться в межах населених пунктів тощо), юридичні особи, фізичні особи - підприємці або фізичні особи, які безпосередньо проводять ці роботи, повинні отримати дозвіл (ордер) на порушення об’єктів благоустрою.
-
- Дозвіл (ордер) на проведення земляних та/або ремонтних робіт, пов’язаних із порушенням об’єктів благоустрою, видається уповноваженим органом, відповідно до затвердженого виконавчим комітетом Дмитрівської селищної ради порядку.
-
- До початку проведення земляних та/або ремонтних робіт, пов’язаних з порушенням об’єктів благоустрою, юридичні особи, фізичні особи - підприємці або фізичні особи, які безпосередньо проводять ці роботи, повинні провести фотофіксацію первинного стану об’єкта благоустрою і тільки після цього розпочинати проведення земляних та/або ремонтних робіт, пов’язаних з порушенням благоустрою.
-
- При проведенні робіт на проїжджій частині, узбіччі (у межах червоних ліній вулиць), дозвіл підлягає погодженню з територіальним органом Національної поліції України.
-
- Під час виконання земляних та/або ремонтних робіт повинні бути забезпечені безпечні умови для руху транспорту та пішоходів:
-
-
- виставлятись попереджувальні знаки.
-
-
-
- встановлюватись пішохідні містки та огорожа місця проведення робіт.
-
-
- Відповідальність за організацію безпеки руху транспорту і пішоходів у місцях виконання земляних та/або ремонтних робіт до повного відновлення дорожнього покриття та здачі дозволу покладається на виконавця робіт.
-
- При виконанні робіт забороняється:
-
-
- псувати, засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, геодезичні знаки, засоби регулювання дорожнього руху, проїжджу частину вулиць, тротуари;
-
-
-
- відкачувати воду з колодязів, траншей і котлованів та резервуарів прямо на тротуари та проїжджу частину вулиць;
-
-
-
- залишати після закінчення робіт на проїжджій частині вулиць, тротуарах, газонах землю та будівельне сміття;
-
-
-
- займати невідведені площі для складування матеріалів, огороджувати територію для проведення робіт більше відведеної;
-
-
-
- захаращувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів.
-
-
- Після закінчення робіт, пов’язаних із порушенням об’єктів благоустрою, юридичні особи, фізичні особи - підприємці та фізичні особи забезпечують відновлення порушених об’єктів благоустрою. У разі просадки чи провалу на місці проведення робіт протягом 2 -х років, забезпечують їх ліквідацію та відновлення об’єктів благоустрою.
-
- Роботи з усунення наслідків аварій інженерних комунікацій (водопровідних, каналізаційних та інших мереж), пов’язані з розриттям території загального користування, розпочинаються негайно з обов’язковим подальшим оформленням дозволу на порушення об’єктів благоустрою. До початку проведення робіт з усунення наслідків аварії, балансоутримувач зобов’язаний попередити про свої наміри уповноважений орган.
-
- Після закінчення виконання робіт за дозволом, він повертається до уповноваженого органу з відміткою суб’єкта, відповідального за утримання, належний санітарний та технічний стан об’єкта благоустрою, про прийняття робіт з візуальним підтвердженням (фотографією) відновлення об’єктів благоустрою.
-
- Документація щодо виданих дозволів на порушення об’єктів благоустрою зберігається протягом 3 (трьох) років з дати закриття дозволу.
Утримання місць масового відпочинку населення біля води
-
- Вимоги щодо утримання місць масового відпочинку населення громади біля води, забезпечення безпеки населення на водних об’єктах визначаються Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року № 301, Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2002 року № 264 та цими Правилами.
-
- На території водоохоронних зон забороняється:
-
-
- використання стійких та сильнодіючих пестицидів;
-
-
-
- влаштування кладовищ, скотомогильників, звалищ, полів фільтрації;
-
-
-
- скидання неочищених стічних вод, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя, кар’єри тощо), а також у потічки.
-
В окремих випадках у водоохоронній зоні може бути дозволено добування піску і гравію за межами земель водного фонду на сухій частині заплави, у руслах річок за погодженням з
державними органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та геології.
-
- У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм забороняється:
-
-
- розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
-
-
-
- зберігання та застосування пестицидів і добрив;
-
-
-
- влаштування літніх таборів для худоби;
-
-
-
- будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
-
-
-
- миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
-
-
-
- влаштування звалищ сміття, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
-
-
- Об’єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.
-
- На територіях автостоянок забезпечується додержання Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195, вимог цих Типових правил, встановленого порядку паркування.
Утримання у належному стані територій автостоянок здійснюють із дотриманням вимог Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 115, Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1342, та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697;
-
- Роботи з утримання в належному стані територій автостоянок включають:
- очищення, миття, відновлення і заміну дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), належне утримання дорожньої розмітки місць для стоянки або паркування, в’їздів та виїздів, а також паркувальних автоматів, в’їзних та виїзних терміналів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд транспортних або пішохідних огороджень (у разі наявності);
- систематичне очищення території та під’їзних шляхів від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття;
- забезпечення постійного очищення території та під’їзних шляхів від снігу, починаючи з початку снігопаду, та від ожеледі, починаючи з моменту її виникнення, і обробки їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами;
- утримання та поточний ремонт дорожнього покриття і під’їзних шляхів, а також систем поверхневого водовідведення у межах території (у разі наявності);
- забезпечення функціонування за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення);
- забезпечення утримання та належного функціонування засобів та обладнання зовнішнього освітлення території;
- утримання контрольно-пропускного пункту, приміщення для обслуговуючого персоналу, вбиралень, побутових приміщень тощо (у разі наявності);
- забезпечення функціонування систем відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць (у разі їх наявності), яке розташовується на в’їзді;
- утримання систем протипожежного захисту та зовнішнього протипожежного водопроводу;
- утримання первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників), пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;
- утримання зелених насаджень, їх охорона та відновлення.
- На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження.
Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.
-
- Утримання територій пляжів у належному стані здійснюється з дотриманням вимог Водного кодексу України, Закону України «Про благоустрій населених пунктів» і Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195.
-
- Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог:
- Закону України «Про поховання та похоронну справу»;
- Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 вересня 2004 року за № 1113/9712;
- Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.
-
- Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.
-
- Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 19 листопада 2012 року за № 1937/22249.
-
- Утримання та благоустрій земель запасу населених пунктів селищної ради забезпечує уповноважений виконавчий орган Дмитрівської селищної ради.
-
- На об’єктах благоустрою населених пунктів селищної ради забороняється:
- засмічувати і забруднювати власні, прилеглі/закріплені території матеріалами, конструкціями, відходами, накопиченням снігу та криги тощо;
- вивозити і звалювати відходи, траву, гілля, деревину, листя, землю, сніг, кригу у не відведених для цього місцях та влаштовувати звалища;
- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків у не відведених для цього місцях;
- використовувати не за призначенням контейнери для збирання твердих побутових відходів;
- очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях;
- проводити земельні, будівельні, монтажні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому порядку;
- пошкоджувати або знищувати газони, знищувати дерева, кущі тощо;
- розміщувати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки, тощо у не визначених для цього місцях;
- робити написи, малюнки та подряпини на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних, пам’ятниках та інших елементах благоустрою;
- самовільно встановлювати рекламоносії, різноманітні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, стаціонарні малі архітектурні форми, технічні пристрої та технічні елементи, лінійні споруди та антенно-фідерні системи;
- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами поліції;
-перекривати проїзд по вулицях шлагбаумами, огорожею або іншим способом, будувати перешкоди на проїздній частині доріг без відповідного дозволу;
- порушувати режим, встановлений для водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об’єктів, об’єктів природно-заповідного фонду;
- захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків;
- викидати відходи, недопалки, папір, тару, матеріали пакувальної промисловості, лушпиння тощо на вулицях, провулках, інших громадських місцях, а також спалювати відходи у не призначених для цього місцях;
- спалювати суху рослинність або опале листя без відповідного дозволу;
- розташовувати об’єкти торгівлі у не відведених для цього місцях на території населених пунктів селищної ради;
-здійснювати проїзд техніки на гусеничному ходу по асфальтовому покриттю.
IIІ. Правила використання об’єктів благоустрою власниками (належними користувачами) транспортних засобів.
-
- Правила використання об’єктів благоустрою власниками (належними користувачами) транспортних засобів розроблені відповідно до затверджених Правил дорожнього руху з метою впорядкування руху на територіях житлової зони, порядку облаштування та використання майданчиків для паркування.
-
- На об’єктах благоустрою забороняється:
-
-
- ускладнювати рух транспорту або створювати перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
-
-
-
- перешкоджати роботі пасажирського транспорту, проїзду оперативних та спеціалізованих транспортних засобів;
-
-
-
- розміщувати транспортні засоби:
-
- на тротуарах, крім випадків, визначених Правилами дорожнього руху;
- у спосіб, що перешкоджає дорожньому руху;
- ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
- у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився.
-
- Забороняється:
- стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і якщо таке їх розташування, яке ускладнює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
- у спосіб, що робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками.
-
- Власники спеціально обладнаних чи відведених майданчиків для паркування забезпечують виділення та облаштування в межах майданчиків місць для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю. Водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі на транспортних засобах, що належать підприємствам, установам, організаціям, які здійснюють діяльність у сфері соціального захисту населення, та громадським організаціям осіб з інвалідністю, мають право на встановлення на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» та під час перевезення осіб з інвалідністю користуються всіма перевагами, що надаються водіям з інвалідністю. Водії, які керують транспортними засобами, на яких встановлений розпізнавальний знак
«Водій з інвалідністю», повинні мати при собі документи, що підтверджують інвалідність водія або одного з пасажирів.
-
- Якщо власники спеціально обладнаних чи відведених майданчиків для паркування не забезпечили виділення та облаштування місць, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, такими місцями на відповідних майданчиках вважаються місця, на яких розміщені транспортні засоби, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.
- Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів
-
- Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, повинні утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.
Визначення меж утримання територій, прилеглих до території підприємств, установ, організацій, здійснюється відповідно до Додатку 1 цих Правил.
Визначення обсягів пайової участі підприємств, установ, організацій (В), які розміщуються на території об’єкта благоустрою, в утриманні цього об’єкта здійснює відділ земельних відносин, комунального майна та житлово-комунального господарства Дмитрівської селищної ради за формулою
В = Пз х Сбв,
де |
Пз |
- |
загальна площа території, закріпленої за підприємством, установою, організацією; |
|
Сбв |
- |
базова вартість одного квадратного метра земель у межах населеного пункту, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів. |
-
- Підприємства, установи й організації на власних, прилеглих та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:
- забезпечення постійного прибирання сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу з метою утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані (тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю);
- забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із підприємствами, визначеними виконавцями послуг із вивезення сміття;
- регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою (у разі їх придатності до миття) з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
- регулярне прибирання контейнерних майданчиків з періодичністю, яка дасть можливість забезпечити їх утримання у належному санітарному стані;
- утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових, вбиралень на кінцевих зупинках громадського транспорту у належному санітарному та технічному стані;
- очищення опор ліній електропередач, стовбурів дерев, стовпів, парканів, будівель, інших елементів благоустрою від оголошень, реклам, вивішених у недозволених місцях;
- спостереження за станом водоприймальних та оглядових колодязів підземних інженерних мереж, колодязів пожежних гідрантів. У разі виявлення відкритих люків або інших недоліків в утриманні інженерних мереж про це повідомляють організації, які їх експлуатують, для негайного приведення цих мереж у належний стан;
- регулярне знищення бур’янів, косіння трави заввишки більше ніж 15 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення;
- регулярне обстеження власних та прилеглих (закріплених) територій з метою виявлення амброзії полинолистої, інших карантинних рослин, вжиття негайних заходів з їх знищення;
- здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;
- вжиття протягом року необхідних заходів боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень, а також з поширенням сезонних комах і кліщів, що становлять загрозу здоров’ю населення;
- проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;
- усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкоджень інженерних мереж або наслідків аварій, що сталися з їх вини;
- усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
-
- Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, світлових покажчиків розміщення пожежних гідрантів, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.
Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.
-
- Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.
Вуличне освітлення повинно вмикатися відповідно до встановленого графіка залежно від пори року та природних умов.
Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.
На пішохідних переходах, а також ділянках автомобільних доріг, проспектах, магістралях з високим рівнем небезпеки відключення освітлення у темний час доби забороняється.
Включення та відключення зовнішнього освітлення територій населених пунктів селищної ради виконується згідно з графіком включення та виключення зовнішнього
освітлення, затвердженим власником об’єктів зовнішнього освітлення, з урахуванням зниження рівня природного освітлення.
-
- Утримання елементів зовнішнього освітлення на об’єктах благоустрою реалізується балансоутримувачами відповідно до вимог чинного законодавства.
-
- Усунення можливих пошкоджень мереж зовнішнього освітлення, що не загрожує безпеці мешканців, проводиться в термін, який не перевищує трьох діб, з подальшим відновлення благоустрою території в разі його порушення.
-
- Керівники підприємств, установ, організацій, фізичні особи – підприємці, відповідно до чинного законодавства, несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до заподіяння шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних, прилеглих/закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях.
- Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування
-
- Утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою - територіях загального користування здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за № 880/12754, та цими Правилами.
-
- Інвентаризація зелених насаджень здійснюється відповідно до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 грудня 2001 року № 226, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 25 лютого 2002 року за № 182/6470.
-
- Замовники будівництва повинні огороджувати зелені насадження, щоб запобігти їх пошкодженню.
-
- Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045.
-
- Забороняється самовільне знищення, пошкодження або видалення зелених насаджень.
-
- Відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах населених пунктів селищної ради є:
- на об’єктах благоустрою державної (комунальної) власності – балансоутримувачі зелених насаджень;
- на територіях установ, підприємств, організацій та на прилеглих/закріплених територіях – установи, організації, підприємства, фізичні особи – підприємці;
- на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – власники цих територій;
- на присадибних ділянках, на прилеглих і закріплених територіях – їх власники або користувачі.
-
- Власники (користувачі, балансоутримувачі) зелених насаджень зобов’язані:
- проводити своєчасну обрізку гілок дерев в охоронних зонах провідників під струмом(у радіусі 1 м), а також тих, що виступають на тротуари, пішохідні доріжки, автомобільні дороги та проїзди, закривають покажчики вулиць та будинків, у межах дорожніх знаків з метою запобігання дорожньо-транспортним пригодам;
- проводити косіння газонів періодично, при досягненні трав’яним покривом висоти 15 см, залишаючи покрив висотою 3 – 5 см (скошена трава повинна бути прибрана протягом тієї ж доби, коли виконувалися роботи з косіння);
- негайно видаляти аварійні, сухостійні дерева з оформленням (у триденний термін) актів на право їх видалення в разі, якщо стан цих дерев загрожує життю, здоров’ю громадян або здатен завдати збитків юридичним особам;
- при виконанні робіт з ліквідації аварій на інженерних мережах терміново зносити дерева і зелені насадження, які знаходяться в охоронних зонах, за власні кошти за заявкою виконавця робіт або власника інженерних мереж.
-
- Для озеленення територій населених пунктів використовуються види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми.
-
- Забороняється використовувати в озелененні територій населених пунктів інвазивні (чужорідні) види рослин.
VІ. Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій
-
- Утримання, експлуатація будівель і споруд інженерного захисту територій – це комплекс взаємопов’язаних організаційних і технічних заходів з технічного обслуговування, ремонту і реконструкції будівель і споруд, інженерних систем та обладнання. Порядок утримання споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з дотриманням вимог:
- постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 1996 року № 1369 «Про інженерний захист територій, об’єктів і споруд від зсувів»;
- Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 січня 2012 року № 23, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 року за № 170/20483;
- ДСТУ-Н Б В.2.5-61:2012 «Настанова з улаштування систем поверхневого водовідведення».
-
- Роботи з утримання, ремонту, реконструкції будівель, споруд інженерного захисту територій виконуються планово або примусово за відповідними поданнями/приписами уповноважених осіб виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради, комунальних підприємств та інших контролюючих органів.
-
- Відповідальність за утримання будівель, споруд інженерного захисту територій несуть власники, орендарі, керівники підприємств, установ, організацій та фізичні особи (далі – балансоутримувачі) згідно із законодавством України.
VІІ. Вимоги до санітарного очищення території
-
- Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються суб’єктом господарювання, який уповноважений на це органом місцевого самоврядування на
конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173.
-
- Зберігання вилучених та зібраних небезпечних відходів у складі побутових відходів здійснюється в спеціально організованих відповідно до схеми санітарного очищення населеного пункту місцях їх тимчасового зберігання до передачі їх спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
-
- Суб’єкти благоустрою при поводженні з відходами зобов’язані:
- вживати заходів для запобігання утворення відходів, зменшення їх обсягів, збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію та видалення, знешкодження та захоронення, а також з відвернення негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;
- щорічно, за два місяці до кінця календарного року, укладати договори на вивезення (збирання, зберігання, перевезення, знешкодження, видалення і захоронення) відходів на наступний рік;
- утримувати в належному санітарно-гігієнічному стані місця видалення відходів;
- підтримувати чистоту об’єктів/елементів благоустрою, встановлювати урни біля входів і виходів з адміністративних, побутових, навчальних, торгових та інших будівель і споруд, біля торгових палаток, павільйонів (урни повинні утримуватися в належному технічному та естетичному стані і щодобово звільнятися від сміття до 8-ї години ранку);
- мати чітко визначене місце для видалення і тимчасового розміщення відходів, контейнери (ємкості) для відходів;
- не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об’єктах;
- не допускати змішування відходів (побутових, промислових, ремонтних, рідких, великогабаритних);
- відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров’ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України;
- не допускати забруднення екскрементами тварин тротуарів, газонів;
- виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.
-
- Порядок поводження з відходами:
- порядок збирання, розміщення, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів визначають виконавчі органи Дмитрівської селищної ради, шляхом виготовлення схеми санітарної очистки населених пунктів селищної ради або, за її відсутності, встановлення режимів збирання, перевезення та захоронення відходів з визначенням виконавців послуг зі збирання, перевезення та захоронення відходів;
- контейнери для збирання відходів повинні відповідати вимогам стандартів, їх потреба розраховується відповідно до норми накопичення у відповідній галузі господарської діяльності;
- місця (майданчики) для розміщення на територіях об’єктів благоустрою контейнерів для збирання твердих побутових та великогабаритних відходів визначаються власниками/балансоутримувачами, виконавцями послуг з утримання об’єктів благоустрою та узгоджуються з відділом земельних відносин, комунального майна та житлово-комунального господарства селищної ради, підприємством (виконавцем послуг із збирання, перевезення та захоронення відходів);
- майданчики для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів повинні мати тверде покриття та огородження. До цих майданчиків суб’єкти благоустрою забезпечують вільний прохід та проїзд;
- майданчики для встановлення контейнерів повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих закладів, спортивних майданчиків і місць відпочинку населення на відстань не менше 20 метрів, але не більше 100 метрів;
- у виключних випадках, у районах сформованої забудови, де немає можливості дотримання установлених норм для місць встановлення контейнерних майданчиків, ці відстані установлюються комісією за участю представників відділу земельних відносин, комунального майна та житлово-комунального господарства;
- відповідальність за технічний стан контейнерів для збирання твердих побутових відходів несе їх власник або балансоутримувач;
- прибирання майданчиків, на яких розміщені контейнери, сміттєзбірники, і прилеглі до них території, місця збору побутового сміття у спецтранспорт здійснює балансоутримувач, комунальне підприємство та інші суб’єкти господарювання;
- у районах приватної забудови місця збирання побутового сміття у спецтранспорт прибирають працівники підприємства – виконавця послуг зі збирання, перевезення та захоронення відходів;
-графіки руху спеціалізованого автотранспорту для збирання відходів розробляються підприємством – виконавцем послуг зі збирання, перевезення та захоронення відходів і погоджуються з виконавчим комітетом селищної ради та балансоутримувачем об’єктів благоустрою;
- побутові, промислові, ремонтні відходи перевозяться спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, які унеможливлюють засмічення території населених пунктів громади;
- суб’єкти господарювання, які є виробниками небезпечних відходів, зобов’язані вести облік таких відходів та забезпечити їх видалення через спеціалізовані підприємства. Небезпечні відходи необхідно збирати роздільно від інших видів відходів та передавати їх спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами;
- після вивантаження відходів з контейнерів у сміттєвоз працівник підприємства – виконавця послуг, що проводить вивантаження, зобов’язаний прибрати майданчик та прилеглу (2 м) територію по його периметру, якщо майданчик не має спеціальної огорожі;
- спалювання відходів у контейнерах, на контейнерних майданчиках та прибудинкових територіях забороняється;
- вивезення рідких відходів здійснюється спеціалізованим транспортом за рахунок власників, наймачів будинків (квартир). Власники та наймачі забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення цих територій у темний час доби;
- дворові та громадські туалети, каналізаційні колодязі повинні утримуватися їхніми власниками в постійній чистоті та справності, щоденно дезінфікуватися;
- дворові туалети, каналізаційні колодязі та вигрібні ями можуть розміщуватися на території присадибних ділянок згідно з існуючими будівельними нормами;
- вибирання рідких нечистот і твердих осадів із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться виключно на підставі договору зі спеціалізованим підприємством, що здійснює цей вид послуг. Видалення здійснюється безпосередньо на транспортний засіб з негайним вивезенням цих відходів;
- забороняється виведення внутрішньобудинкової водовідвідної (каналізаційної) мережі, каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям, що розміщуються на території об’єктів благоустрою, власних земельних ділянок, до будь-яких об’єктів водного та зеленого господарства населених пунктів громади або до інших об’єктів благоустрою;
- забороняється відкачування та виливання води на проїзну частину вулиць, тротуари, на природній рельєф, у водойми;
- при виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт, ремонтні відходи вивозяться власниками, наймачами квартир (будинків), які проводять ремонт, на полігон захоронення відходів, або передаються підприємству, що здійснює свою діяльність в галузі поводження з відходами, у спеціально-марковану тару чи упаковку (контейнери, мішки), у вартість яких закладено економічно обґрунтовані витрати підприємства – надавача послуг на видалення цих відходів;
- відпрацьовані паливно-мастильні матеріали, автомобільні шини, акумулятори, відпрацьоване електричне та електронне обладнання, відпрацьовані люмінесцентні лампи, інші небезпечні відходи слід збирати у спеціально відведених і обладнаних місцях для обов’язкової наступної їх утилізації відповідно до чинного законодавства;
-
- Посипання піщаною або змішаною сумішшю та оброблення іншими дозволеними для цієї мети матеріалами проїзної частини вулиць, тротуарів, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів і узвозів у зимовий період здійснюється за нормами та з періодичністю, визначеними Технічними правилами ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 лютого 2012 року № 54, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 05 березня 2012 року за № 365/20678.
-
- Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:
мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;
прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;
негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби.
VІІІ. Порядок розміщення та демонтажу малих архітектурних форм
-
- Проектування та порядок розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд здійснюється з дотриманням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, та ДБН Б.2.2-5:2011
«Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».
-
- Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд. Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння.
-
- Підставою для проведення робіт щодо встановлення малих архітектурних форм та тимчасових споруд є рішення, прийняте виконавчим комітетом Дмитрівської селищної ради на підставі звернення замовника та погодження зі всіма зацікавленими організаціями, що володіють чи є балансоутримувачами інженерних і кабельних мереж.
-
- З метою забезпечення максимально доступного користування територіями загального користування особами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.
Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види конструкцій: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, навіси, амфори.
-
- Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально- культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417.
-
- Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.
-
- При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.
-
- Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.
-
- Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно- технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.
-
- Розміщення та утримання малих архітектурних форм та тимчасових споруд у місцях, визначених для проведення загальних заходів та ярмарків, проводиться згідно з вимогами розпорядчих документів Дмитрівської селищної ради та за погодженнями з виконавчим комітетом, в яких обов’язково передбачаються заходи щодо запобігання пошкодженню об’єктів благоустрою, зелених насаджень, укладання угод на вивезення відходів, забезпечення контролю за організацією постійного прибирання закріплених і прилеглих територій, своєчасного вивезення вмісту контейнерів та урн для сміття, належного утримання біотуалетів.
-
- Малі архітектурні форми та тимчасові споруди, які розміщені (встановлені або збудовані) без оформленої в установленому порядку відповідної дозвільної документації, з відхиленням від проекту, вважаються самочинно розміщеними малими архітектурними формами, тимчасовими спорудами чи конструкціями. Вищезазначені об’єкти підлягають демонтажу за кошти особи, яка здійснила встановлення.
-
- Забороняється розміщення малих архітектурних форм та тимчасових споруд у межах червоних ліній забудови, в охоронних зонах інженерних мереж та за рахунок зелених насаджень, у тому числі за рахунок газонів, квітників тощо, крім випадків, прямо визначених Дмитрівською селищною радою.
-
- Особа, що самовільно встановила малі архітектурні форми, тимчасові споруди чи конструкції, несе відповідальність, встановлену чинним законодавством.
-
- Дія цього розділу, поширюється на осіб, які встановили збірно-розбірні гаражі без відповідного дозволу.
-
- Усі споруди, тимчасові споруди та малі архітектурні форми розміщуються з дотриманням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою, рішень Дмитрівської селищної ради, виконкому ради, розпоряджень голови.
-
- Забороняється самовільно встановлювати малі архітектурні форми та тимчасові споруди, у тому числі стаціонарні та пересувні тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності, розширювати існуючі стаціонарні, пересувні тимчасові споруди, переобладнувати пересувні тимчасові споруди на стаціонарні тимчасові споруди шляхом знімання коліс, влаштування фундаменту, обкладання цеглою тощо.
-
- Положення Порядку демонтажу незаконно встановлених (розміщених) малих архітектурних форм, тимчасових споруд (далі - Порядок демонтажу) розповсюджуються на випадки виявлення незаконного розміщення тимчасових споруд, малих архітектурних форм, а також рекламних засобів, іншого майна (далі - об’єкти).
-
- Уповноважений орган з питань виявлення та демонтажу незаконно розміщених об’єктів (далі — уповноважений орган) визначається рішенням Дмитрівської селищної ради.
-
- Під незаконним розміщенням об’єктів розуміється розміщення, встановлення, а також інші дії, пов’язані із зайняттям території населеного пункту, за наступних підстав:
- без належного дозволу, встановленого чинними актами законодавства України;
- без укладання договору про пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою, або строк дії якого закінчився, або припинений у порядку, встановленому договором;
- у разі відсутності рішень Дмитрівської селищної ради, її виконавчих органів;
- у разі невідповідності дозвільним документам, з відхиленням від проекту;
- у разі невідповідності будівельним нормам;
- у разі відсутності документів, що підтверджують право власності (користування) земельною ділянкою під встановленими тимчасовими об’єктами, або використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;
- використання об’єктів не за призначенням;
- у разі відсутності паспорту прив’язки, або у разі, якщо він анульований, або строк його дії закінчився;
- безхазяйні об’єкти;
- самовільне спорудження над водопровідними, каналізаційними та іншими мережами, пристроями будь-яких будівель та предметів благоустрою, складання будівельних матеріалів і предметів ближче ніж за 5 м від осі водопровідних і каналізаційних мереж і пристроїв у межах охоронних санітарних зон, без погодження із балансоутримувачем таких мереж, у порушення норм охорони централізованих систем водопостачання і водовідведення та порушення державних будівельних норм.
-
- Під демонтажем слід розуміти комплекс заходів, які передбачають відокремлення незаконно розміщених об’єктів, а також майна, що знаходиться в них, від місця їх розташування або їх основи, завантаження, транспортування до місця їх подальшого тимчасового зберігання, з приведенням місця розміщення об’єктів у належний стан з відновленням його благоустрою.
-
- Виявлення об’єктів здійснюється уповноваженим органом, про що складається акт, в якому має бути зазначено:
- дата, час, місце складання акту;
- прізвище, ім’я, по батькові, посада та підпис особи, яка склала даний акт;
- місце розміщення (встановлення) об’єктів;
- опис об’єктів: геометричні розміри, матеріал, наявність
- підключення до електричних та водопостачальних мереж;
- відомості про особу (за наявності).
-
- Уповноважений орган на виявлений об’єкт, у разі можливості, розміщує інформаційне повідомлення (наклейка) з повідомленням про необхідність протягом двох тижнів власнику/користувачу з’явитись до уповноваженого органу та надати дозвільні документи на розміщення об’єкта. Факт розміщення повідомлення фіксується фото- або
відеозасобами. Дане повідомлення розміщується на офіційному веб-сайті Дмитрівської селищної ради.
-
- У разі нез’явлення власника/користувача протягом вказаного у повідомленні строку, ненадання дозвільних документів, акт та матеріали фото- або відеофіксації уповноваженим органом подаються на розгляд Комісії з демонтажу незаконно розміщених об’єктів на території населених пунктів Дмитрівської територіальної громади (далі - Комісія з демонтажу), створеної рішенням виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради.
-
- Об’єкти, власник/користувач яких не встановлений або який не заявив свої права на такі, вважаються знахідкою. Уповноважений орган повідомляє про знахідку територіальний орган Національної поліції України.
-
- Проведення демонтажу незаконно розміщених об’єктів на території населених пунктів громади здійснюється за рішенням виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради, прийнятого за пропозицією Комісії з демонтажу.
За необхідності, з метою запобігання виникненню аварійних чи інших ситуацій, що несуть загрозу життю чи здоров’ю людей, їх майну або ліквідації таких ситуацій, демонтаж незаконно розміщених об’єктів здійснюється уповноваженим органом без пропозиції Комісії з демонтажу та без рішення виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради, на підставі акту, складеного уповноваженим органом.
-
- Протягом п’яти робочих днів з моменту прийняття рішення уповноваженим органом надсилається відповідне повідомлення власнику/користувачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення або надається під розписку (у разі встановлення). Також готується попередження з посиланням на відповідне рішення виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради про демонтаж і наклеюється на незаконно розміщені об’єкти з проведенням фотофіксації.
-
- Протягом зазначеного терміну власник/користувач зобов’язаний за власний рахунок здійснити демонтаж незаконно розміщених об’єктів та провести відновлення порушеного благоустрою на місці його розміщення.
-
- У разі невиконання власником/користувачем вимог щодо добровільного демонтажу незаконно розміщених об’єктів та відновлення благоустрою протягом терміну, зазначеного у рішенні виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради, уповноважений орган забезпечує проведення такого власними силами або із залученням на договірних засадах інших суб’єктів господарювання, які володіють необхідним для цього обладнанням та технікою. Всі організаційні дії, пов’язані з демонтажем незаконно розміщених об’єктів, здійснює уповноважений орган.
-
- Під час проведення демонтажу незаконно розміщених об’єктів, при необхідності, можуть залучатися представники державних та правоохоронних органів, служб, депутати Дмитрівської селищної ради, громадські організації, інші особи. При проведенні демонтажу можуть бути присутні члени Комісії з демонтажу, депутати, інші зацікавлені особи. Дотримання публічної безпеки і порядку під час демонтажу забезпечують працівники територіального органу Національної поліції України, про що повідомляються належним чином.
-
- Якщо розмір, вага, конфігурація тощо не дозволяють провести демонтаж об’єктів та переміщення їх у цілісному стані, може проводитись розділення на конструктивні елементи. Доступ до них забезпечується шляхом демонтажу кріплення (замків тощо) у присутності
працівників уповноваженого органу, працівників територіального органу Національної поліції України, інших присутніх осіб.
-
- Під час демонтажу незаконно розміщених об’єктів уповноваженим органом складається акт демонтажу, який містить наступні відомості:
- дата, час, місце складання акта;
- прізвище, ім’я, по батькові, представників уповноваженого органу та осіб, які були присутніми при демонтажі;
- місце розташування незаконно розміщеного об’єкту, відомості про власника/користувача (за наявності), підстави для проведення демонтажу;
- за наявності - найменування суб’єкта господарювання, що виконує відключення від інженерних мереж та виконує демонтаж;
- опис об’єкта: геометричні параметри, матеріал, з якого
- виготовлений, наявність інженерних (електричних та водопостачальних) мереж, технічний стан, перелік візуально виявлених недоліків, пошкоджень та інше;
- опис майна, що знаходиться всередині незаконно розміщених об’єктів;
- відомості про необхідність проведення відновлення благоустрою на місці знаходження незаконно розміщених об’єктів;
- відомості щодо місця тимчасового зберігання незаконно розміщених об’єктів, а також майна, що знаходиться всередині (за наявності);
- кінцевий строк, протягом якого власник має звернутися до уповноваженого органу за поверненням демонтованих об’єктів та майна, що знаходиться всередині;
- відомості фото- або відеофіксації демонтажу незаконно розміщених об’єктів.
Акт може містити й інші відомості, які представники уповноваженого органу вважають за необхідне зазначити.
Акт підписується власником/користувачем (за наявності), представниками уповноваженого органу, та, за бажанням, іншими присутніми під час проведення демонтажу особами. Якщо власник/користувач відмовився від підписання акту, про це робиться відповідний запис в акті.
У разі наявності зауважень в акті викладається суть зауважень.
У разі відсутності власника/користувача під час демонтажу (або у разі не виявлення такого), про це робиться відмітка в акті проведення демонтажу.
У випадку наявності при проведенні демонтажу майна всередині незаконно розміщених об’єктів, уповноваженим органом складається опис такого майна, який є додатком до акту демонтажу.
-
- При здійсненні демонтажу незаконно розміщені об’єкти відключаються від мереж, демонтуються, переміщуються на майданчик тимчасового зберігання, що визначений
рішенням виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради. Після розміщення на майданчику тимчасового зберігання - опломбовуються. Номера пломб зазначаються в акті.
Суб’єкт господарювання, який проводив демонтажні роботи, при демонтажі та транспортуванні до майданчика тимчасового зберігання несе відповідальність за збереження демонтованих об’єктів, а також всього майна, що знаходиться всередині.
-
- Протягом трьох робочих днів з моменту демонтажу незаконно розміщеного об’єкту уповноважений орган надсилає власнику/користувачу (за наявності), у разі його відсутності при проведенні демонтажу, рекомендованим листом з повідомленням про вручення, або надає під розписку повідомлення про демонтаж незаконно розміщеного об’єкта, місце його тимчасового зберігання; розміщує таку ж саму інформацію на офіційному веб-порталі Дмитрівської селищної ради та/або у друкованих засобах масової інформації.
-
- Для технічного забезпечення демонтажу може залучатися на договірних засадах суб’єкт господарювання, який володіє необхідними для цього обладнанням та технікою.
-
- Оплата робіт з демонтажу незаконно розміщених об’єктів проводиться за рахунок коштів селищного бюджету, виділених уповноваженому органу.
-
- Демонтований незаконно розміщений об’єкт та майно, що знаходилось всередині (за наявності), повертаються власнику/законному користувачу уповноваженим органом після надання наступних документів:
- заяви про повернення демонтованого об’єкту або майна, що знаходилось всередині об’єкта;
- документів, що посвідчують особу власника/законного користувача;
- документів, які підтверджують відшкодування витрат, пов’язаних із демонтажем.
-
- Видача демонтованих об’єктів та майна, що знаходилось всередині (за наявності), здійснюється за актом приймання-передачі, один примірник якого видається власнику/законному користувачу, а інший залишається в уповноваженого органу. Повернення демонтованих об’єктів та майна, що знаходилось всередині (за наявності), без відшкодування витрат уповноваженого органу на проведення демонтажу не допускається.
-
- Демонтовані об’єкти зберігаються уповноваженим органом на майданчику тимчасового зберігання протягом шести місяців з моменту заявлення про знахідку територіальному органу Національної поліції України.
-
- Після спливу шести місяців з моменту заявлення про знахідку територіальному органу Національної поліції України, за пропозицією Комісії з демонтажу, на підставі рішення селищної ради можлива подальша утилізація демонтованих об’єктів, а в разі можливості, реалізація їх окремих частин або складових із застосуванням системи електронних торгів, із зарахуванням грошових коштів до місцевого бюджету, або ж передача демонтованих об’єктів до комунальної власності територіальної громади.
-
- У разі виявлення всередині об’єкта транспортного засобу, який має державний номерний знак, здійснюється його фотофіксація з обов’язковою фіксацією державного номерного знаку, після чого уповноваженим органом з метою збереження майна, здійснюється обмеження доступу до об’єкта шляхом навішування власного замка чи здійснення інших заходів для обмеження доступу, про що розміщується повідомлення щодо можливості отримання доступу до нього та необхідності надати дозвільні документи на його розміщення.
-
- Протягом 14 днів уповноваженим органом здійснюються заходи із встановлення власника/законного користувача транспортного засобу.
-
- При встановленні особи власника/законного користувача транспортного засобу за місцем реєстрації або проживання останнього уповноваженим органом направляється рекомендований лист з повідомленням про необхідність надати дозвільні документи на розміщення об’єкта або самостійно провести демонтаж та прибрати транспортний засіб.
-
- У разі, якщо не встановлено особу власника/законного користувача транспортного засобу, а також у разі не надання власником/законним користувачем транспортного засобу документів на право розміщення об’єкта, а також не проведено його демонтаж чи не вжито заходів щодо звільнення від транспортного засобу, такий демонтаж та переміщення на майданчик тимчасового зберігання здійснюється уповноваженим органом у термін 14 днів з моменту виявлення транспортного засобу.
-
- Повернення транспортного засобу, який зберігається на майданчику тимчасового зберігання, здійснюється за письмовим зверненням власника/законного користувача за умови відшкодування ним витрат, пов’язаних із транспортуванням та зберіганням транспортного засобу. У разі, якщо протягом шести місяців належним чином повідомлений власник/законний користувач не заявив свої права на транспортний засіб, він передається територіальному органу Національної поліції України.
-
- Відновлення благоустрою на місці розміщення демонтованих об’єктів здійснюється їх власниками/користувачами у визначений у рішенні виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради строк. У разі невиконання власником/користувачем вимог щодо добровільного відновлення благоустрою на місці розміщення об’єктів, відновлення благоустрою може здійснюватися на договірних засадах суб’єктом господарювання.
-
- Розмір відшкодування витрат з демонтажу складається з усіх витрат уповноваженого органу, в тому числі із:
- вартості демонтажу, завантаження, транспортування до місця зберігання та розвантаження - згідно з договором, укладеним уповноваженим органом із суб’єктом господарювання;
- вартості зберігання;
- відключення від інженерних мереж;
- інших витрат, пов’язаних із демонтажем або розшуком власника/користувача незаконно розміщених об’єктів.
-
- Відшкодування витрат здійснюється шляхом перерахування коштів у сумі, зазначеній у відповідному розрахунку уповноваженого органу, до селищного бюджету
ІХ. Вимоги до здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території
-
- Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень».
Для визначення прибудинкових територій багатоквартирних будинків застосовується Національний стандарт України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013 «Настанова щодо розподілу територій мікрорайонів (кварталів) для визначення прибудинкових територій багатоквартирної забудови», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 лютого 2014 року № 56.
-
- Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник присадибної ділянки забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки до краю тротуару, що примикає до межі його присадибної ділянки, а у випадку відсутності тротуару – на відстані 2 метри від огорожі чи межі приватної території.
Громадяни - власники або землекористувачі земельних ділянок, зобов’язані:
- утримувати в належному стані присадибну ділянку та прилеглу територію;
- дотримуватись правил благоустрою;
- не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою;
- складувати органічні відходи, опале листя, тощо, в індивідуальних господарствах на території присадибної ділянки у компостних ямах для подальшого використання їх як органічного добрива;
- споруджувати туалети та зберігати гній на відстані не менше 25 метрів від джерел питної води.
-
- Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється виконавчим комітетом Дмитрівської селищної ради.
-
- Забороняється складувати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
-
- Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).
-
- Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути
у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.
-
- Відходи та сміття вивозяться відповідними підприємствами з усіх домоволодінь на підставі укладених договорів, спеціально обладнаним транспортом.
Х. Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів
-
- Контроль у сфері благоустрою населених пунктів селищної ради спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, в тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, інших нормативно-правових актів та цих Правил.
-
- Самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів селищної ради здійснює виконавчий комітет Дмитрівської селищної ради, в тому числі посадові особи, призначені рішенням ради.
-
- Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів селищної ради здійснюється шляхом:
- проведення перевірок території;
- розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;
- участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
- складання посадовими особами, призначеними рішенням (виконавчим комітетом)Дмитрівської селищної ради, протоколів про адміністративні порушення у сфері благоустрою населених пунктів;
- прийняття рішень про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів;
- подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів селищної ради.
-
- Уповноважені особи виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради видають попердження власникам (балансоутримувачам) щодо приведення їхніх об’єктів та елементів благоустрою у відповідний стан згідно з Додатком 2 до цих Правил.
ХІ.Відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою
-
- Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню.
-
- Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:
-
-
- протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою; 2)пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:
-
а) ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою; б)здійсненні ремонту інженерних мереж;
в)видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників; г)прокладанні нових інженерних мереж;
ґ)виконанні інших суспільно необхідних робіт.
-
- У випадках пошкодження чи знищення елементів благоустрою, винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою)власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Порядок визначення відновної вартості об'єктів благоустрою (826-2006-п) затверджується наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 03.11.2008 року № 326.
-
- Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за методикою визначення відновної вартості об'єктів благоустрою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
-
- У разі якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об'єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.
-
- Кошти, отримані як компенсація шкоди, завданої об’єкту благоустрою, спрямовуються власнику або балансоутримувачу об’єкта благоустрою.
ХІІ. Відповідальність за порушення правил благоустрою
-
- За порушення Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України “Про благоустрій населених пунктів”, цими Правилами.
-
- За фактами порушення цих Правил особи, уповноважені сесією (виконавчим комітетом)Дмитрівської селищної ради, інші особи, передбачені законодавством України, складають протокол про адміністративне правопорушення. Якщо уповноваженою особою було видане попередження на усунення умов та причин, що можуть привести до порушення об’єктів благоустрою, протокол про адміністративне правопорушення складається, якщо виявлене порушення не усунуто в термін, зазначений в попередженні.
-
- До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягуються посадові особи та громадяни, що допустили порушення, а у разі неможливості їх виявлення – посадові особи підприємств, за якими закріплені ці території, винні у:
-порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
-проектуванні об’єктів благоустрою населених пунктів селищної ради з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
-порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об’єктів благоустрою;
-самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою населеного пункту;
-пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою населеного пункту;
-знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення населених пунктів, крім випадків, передбачених законом;
- забрудненні (засмічені) території населеного пункту;
- неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населеного пункту тощо.
- самовільному скиданні всіх видів відходів, грунту тощо у не відведених для цього місцях.
-порушенні цих Правил, зокрема:
-
- завантаження контейнерів для ТПВ будівельними відходами, металобрухтом;
- несвоєчасне прибирання території, у тому числі прилеглої та закріпленої, відповідно до розпорядження селищного голови чи рішення виконавчого комітету Дмитрівської селищної ради;
- забруднення території при перевезенні відходів, сипучих матеріалів автотранспортом та внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів;
- несвоєчасне вивезення твердих побутових відходів з контейнерних майданчиків;
- несвоєчасне вивезення будівельних відходів з будівельних майданчиків;
- відсутність укладеного договору на вивезення побутових відходів та сміття суб’єктами господарювання та фізичними особами – власниками(користувачами) індивідуальної забудови;
- засмічення місць загального користування;
- витоки води, фекалій та стоків на впорядковані території;
- несвоєчасне прибирання снігу з тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць;
- посипання тротуарів хімічними речовинами;
- миття, заправку, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах та у необладнаних для цього місцях;
- складування грунту, будівельних матеріалів поза межами будівельного майданчика без дозволу;
- складування тари, конструкцій, виробів на вулицях, зелених зонах, прибудинкових територіях тощо без дозволу;
- відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів;
- наїзди на зелені насадження, газони, тротуари, декоративні огорожі; зупинку та стоянку автотранспортних засобів, яка ускладнює або унеможливлює утримання об’єктів благоустрою тощо;
- забруднення території, вулиці, тощо, викликане виконанням будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі;
- відсутність освітлення розкопаного місця;
- відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій;
- відновлення благоустрою об’єкта після виконання планових та аварійних робіт з недотриманням вимог проектно-кошторисної документації або проекту виконання робіт;
- відсутність урн для сміття на об’єктах, вказаних у цих Правилах;
-
- забруднення території внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою;
- забруднення територій, вулиць тощо, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт (без отримання дозволу).
- самочинне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійних і тимчасових огорож, риштувань, дорожніх знаків, кіосків, яток стаціонарних, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами та несвоєчасна їх перереєстрація;
- розвішування рекламних оголошень, афіш, агітаційних плакатів на фасадах будинків, споруд, парканах, деревах, стовпах, тощо без дозволу та несвоєчасне зняття агітаційних плакатів;
- спалювання на території населених пунктів опалого листя, сухої рослинності, будь- яких промислових, будівельних та побутових відходів.
- інших випадках, передбачених законодавством та цими Правилами.
-
- Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства у сфері благоустрою.
-
- Усунення наслідків порушення здійснюється негайно.
-
- У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснене у триденний строк.
-
- Якщо порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.
-
- У разі, коли особи, винні в порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елемента благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.
XIІІ. Порядок внесення змін та доповнень до правил благоустрою
13.1. Зміни та доповнення до цих Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення на сесії Дмитрівської селищної ради.
Секретар селищної ради Ярмоленко І.В.
Начальник відділу земельних відносин, комунального майна та
житлово-комунального господарства Кагало Г.В.
Додаток 1
до Правил благоустрою території населених пунктів Дмитрівсько селищної ради
МЕЖІ
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій
№ з/п |
Прилегла територія |
Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території |
Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше) |
1 |
2 |
3 |
4 |
2 |
Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам |
Власники або користувачі земельних ділянок |
20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці |
3 |
Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці |
4 |
Території, прилеглі до автозаправних станцій |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
5 |
Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально- культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності |
Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти |
20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці |
7 |
Території, прилеглі до трансформаторних, газорозподільних підстанцій |
Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти |
у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
8 |
Автобусні зупинки та зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) |
Відповідні дорожньо- експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання |
у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
|
маршрутних таксі |
на договірних засадах |
|
10 |
Майданчики для паркування |
Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування |
20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці |
11 |
Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами |
Балансоутримувачі штучних споруд |
10 м від периметру споруд |
12 |
Контейнерні майданчики |
Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики |
5 м від периметру споруди |
13 |
Території, відведені під проектування та забудову |
Фізичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться |
20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці |
Начальник відділу земельних відносин, комунального майна та
житлово-комунального господарства Кагало Г.В.
Додаток 2
до Правил благоустрою території населених пунктів Дмитрівсько селищної ради
Виконавчий орган Дмитрівської селищної ради
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __
ПОПЕРЕДЖЕННЯ №
від "___" _____ _ __ 20_ _ року
Мною,___ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
(посада, прізвище,ім’я, по-батькові)
виявлено порушення Правил благоустрою населених пунктів Дмитрівської селищної ради або причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою:
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
Особа, яка допустила порушення або створила причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою:
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ____ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
На підставі Правил благоустрою території населених пунктів Дмитрівської селищної ради, затверджених рішенням Дмитрівської селищної ради від ______ 20 __ року №_______ ,
П Р О П О Н У Ю:
Усунути недоліки шляхом_____ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ __
___ _ _ _ _ до ____ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ __
Про виконання попередження повідомити:
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _
В разі невиконання заходів, вказаних в Попередженні, керівники та відповідальні особа будуть притягнуті до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 152 КУпАП.
Попередження склав:
___ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ ____ _ _ (посада особи, що склала попередження,підпис, прізвище, ініціали)
Попередження отримав:_______________________________________________________________________
(посада, підпис, прізвище та ініціали)
посада, прізвище,ім’я, по-батькові підпис