Дмитрівська громада

Чернігівська область, Ніжинський район

Центр зайнятості інформує!

Дата: 24.01.2022 14:04
Кількість переглядів: 311

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання

Протягом 2021 року 2463 безробітних набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням обласної служби зайнятості. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, служба зайнятості організовує навчання за професіями, яких потребує ринок праці. Сьогодні це робітничі професії. Так, торік безробітні вчилися на токаря, слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, перукаря, кухаря, манікюрника, швачку тощо. Найбільше було підготовлено операторів котелень до опалювального сезону та працівників до весняно-польових робіт, а це -  трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники.

Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що діють в 11 областях України. Зокрема, 1613 наших земляків навчалися в Сумському, Рівненському та Одеському центрах.

Отже, якщо ви не маєте роботи і хочете безкоштовно отримати або змінити професію, підвищити кваліфікацію, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу Чернігівської обласної служби зайнятості!

Чернігівський обласний центр зайнятості

Підходяща робота для безробітних: 5 законодавчих аспектів

 

Зареєстровані безробітні мають право, зокрема, на безоплатні послуги від територіальних органів Державної служби зайнятості (ДСЗ) з пошуку підходящої роботи та сприяння в працевлаштуванні. Про це зазначено в статті 44 Закону України «Про зайнятість населення» (далі - Закон про зайнятість населення). Що саме розуміється під поняттям «підходящої роботи»? Розкрити його суть дозволяють положення статті 46 Закону про зайнятість населення.

1. Визначення підходящої роботи закріплене законом

Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

2. Закон визначає перелік обставин, за яких робота не може визнаватися підходящою

Як зазначено у ч. 8 ст. 46 Закону про зайнятість населення, підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:

  • місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;
  • умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);
  • умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров'я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Окрім того, без згоди громадянина йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання.

3.  Існує специфіка визначення підходящої роботи для осіб, які вперше шукають роботу або відновлюють кар’єру

Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі ДСЗ більше ніж 6 місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.

Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.

Для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує 6 місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального ДСЗ.

Коли неможливо надати безробітному роботу за професією протягом 6 місяців з дня перебування на обліку в територіальному органі ДСЗ, йому пропонується підходяща робота з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці.

4. Визначено особливості підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю (зокрема, шляхом розумного пристосування до наявного або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

5. Відмова від підходящої роботи тягне несприятливі для безробітних наслідки

Реєстрація безробітного в територіальному органі ДСЗ припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи (ст. 45 Закону України про зайнятість населення). Також реєстрація припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням центру зайнятості.

При цьому в разі невідвідування без поважних причин роботодавця впродовж семи календарних днів відповідно до виданого направлення на працевлаштування на підходящу роботу тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів (пункт 4 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 № 624).

«Дія» - для клієнтів служби зайнятості

 

Державні послуги онлайн – це швидко та зручно. Для власників цифрового підпису на порталі Дія доступна реєстрація в службі зайнятості як безробітного.

Читайте в нашій інфографіці, як саме подати документи та отримати статус безробітного через портал державних послуг Дія.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь