Увага! Важлива інформація!

Дата: 14.12.2021 12:26

ОБЕРЕЖНО! ТОНКА КРИГА!

Кожна секунда перебування у воді працює проти Вас – перебування у крижаній воді 10-15 хвилин небезпечне для життя. Однак потрібно пам'ятати, що навіть погано плаваюча людина здатна деякий час утриматися на поверхні за рахунок повітряної подушки, що утворилася під одягом.

Провалившись під кригу, широко розкиньте руки по краях льоду, щоб не зануритися з головою. Намагайтеся позбутися зайвих тяжкостей.

Якщо є хтось поруч, покличте на допомогу.

Якщо можливо, переберіться до того краю ополонки, де течія не захоплює Вас під кригу.

Не робіть різких рухів і не обламуйте край.

Якщо дістаєте ногами до протилежного краю провалу, прийміть горизонтальне положення, упираючись ногами, витягніть на лід спочатку одну ногу, потім другу.

Вибиратися на лід можна таким самим способом, яким сідають на високі підвіконня, тобто. спиною до вибраного місця.

Як тільки більша частина тіла опиниться на льоду, перекотіться на живіт і відповзайте подалі від місця провалу.

Вибирайтеся, по можливості, у той бік, звідки прийшли – там перевірена крига.

Якщо тріщина на кризі велика, спробуйте виплисти спиною.

Якщо Вам самостійно вдалося вибратися в безпечне місце, а до населеного пункту йти далеко і у Вас немає запасних теплих речей і немає можливості розпалити багаття, то не можна допустити переохолодження тіла. З цією метою по черзі (починаючи з голови) знімайте верхній одяг, віджимайте і одягайте заново. Тут знадобляться поліетиленові пакети, які можна вдягнути на босі ноги, руки та голову. Переодягатися потрібно швидко, щоб не замерзнути. З-під снігу на березі завжди стирчать стебла сухої трави, можна набрати пучок і покласти у чоботи як устілки. Далі необхідно швидким кроком, а краще легким бігом попрямувати до дороги чи населеного пункту (що ближче).

Начальник Ніжинського

РУ ГУ ДСНС України

у Чернігівській області                                                                           Віктор КРАВЕЦЬ