Насильству - досить!

Дата: 29.11.2021 15:55

Що таке «домашнє насильство» згідно із законом?

Домашнє насильство - протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

(Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей Закон також визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих осіб).

Циклічність насильства

Сварка

Збільшення напруги

Загострення

Агресія та насильство

Заспокоєння

Каяття, припинення

Кого це може стосуватися?

• мати
  • батько
  • діти
  • прийомні діти
  • прийомні батьки
  • батьки-вихователі
  • діти-вихованці
  • двоюрідні дід та баба
  • племінники
  • опікуни
  • чоловік і дружина
  • подружжя
  • подружжя у цивільному шлюбі
  • колишнє подружжя
  • наречені
  • особи, які мають спільну дитину
  • двоюрідні онуки
  • особи, які перебувають під опікою чи піклуванням
  • патронатні вихователі
  • рідні брати та сестри
  • двоюрідні брати та сестри
  • рідні бабуся та дідусь
  • прадід та прабаба
  • дядько та тітка

Форми (види) домашнього насильства

Фото без опису

Це коли вас б’ють чи штовхають, не випускають з власного дому або не пускають до нього, змушують до вживання алкоголю чи наркотиків. Вам погрожують позбавити життя чи навмисно створюють ситуації, які можуть становити загрозу вашому здоров’ю та безпеці. Проти вашої волі вас переміщують у межах однієї держави або за кордон із застосуванням сили, погроз чи обману.

Прояви:

• заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості
  • ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання
  • ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані
  • залишення в небезпеці
  • незаконне позбавлення волі

Щось із цього відбувається з вами чи знайомою вам людиною?

Не зволікайте! Телефонуйте за номером «102», викликайте поліцію прямо зараз!

Фото без опису????

Фото без опису???

План безпеки

Сплануйте втечу завчасно.

Зробіть копії або фото важливих документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про народження власне та дітей, свідоцтво про шлюб, посвідчення, документи про право власності, медичні картки довідки тощо).

Заздалегідь та таємно закрийте банківські рахунки, відкладіть та сховайте готівкові гроші із розрахунку на 3-5 днів.

Зробіть дублікати ключів.

Зберіть речі першої необхідності (ліки , засоби гігієни, одяг, взуття, цінні речі, ювелірні прикраси).

Зберігайте копії зібраних документів та речі у надійному та доступному для вас місці або у людей яким ви довіряєте.

Видаліть історію пошуку в інтернеті, вимкніть у налаштуваннях смартфону (планшету, ноутбуку) послугу визначення геолокації, видаліть історію листування електронної пошти та історії чатів у месенджерах, заблокуйте власні акаунти у соцмережах.

Домовтесь з сусідами, друзями та близькими людьми щодо сигналів про перебування у небезпеці, щоб вони знали коли ви потребуєте допомоги.

Знайдіть місце, яке б стало тимчасовим надійним прихистком.

Пам’ятайте про те, що кривдником можуть бути не тільки родичі за законом, але і співмешканці, наречені, колишнє подружжя незалежно від того, чи проживаєте ви разом, а також особи, що не є вашими родичами, але пов’язані з вами спільним побутом.

??????