Зупинимо COVID-19 разом!

Дата: 07.09.2021 09:28

Фото без опису

КНП « Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» інформує , що в Україні в цілому та в Чернігівській області , зокрема, прискорюються темпи вакцинації від COVID – 19 . Так , станом на 28 серпня 2021 року, в області проведено 237245 щеплень. Першу дозу отримали – 139883 особи, завершили вакцинацію (отримали дві дози )-97362 особи.

За розподілом Міністерства охорони здоров’я України область забезпечується вакцинами, запас яких постійно поновлюється. З початку вакцинальної кампанії Чернігівська область отримала 361070 доз вакцин , з них : AstraZeneca – 68100 доз , CoronaVac -147920 доз ,Comirnati (Pfaizer-BioNTech) – 17550 доз ,та Moderna (United States) – 45600 доз.

Наразі залишок вакцин в області 144806 доз , а саме : AstraZeneca – 30122 доз , CoronaVac- 81639 доз , Comirnati (Pfaizer-BioNTech)- 17550 доз , Moderna (United States)-15495 доз.

З метою прискорення темпів вакцинації  та створення колективного імунітету серед населення в області працює 26 мобільних бригад , створено 139 пунктів вакцинації та відкрито 25 центрів вакцинації.

З початку вакцинальної кампанії рівень охоплення вакцинацією дорослого населення Чернігівської області для формування колективного імунітету до гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом  SARS COV -2,складає :

Першою дозою 17,2 %, з них – вакциною CoronaVac -6,2%,вакциною Comirnati (Pfaizer-BioNTech)-5,5  %,вакциною Moderna (United States)- 2,8 %,вакциною AstraZeneca -2,7%,

Завершили вакцинацію (отримали дві дози ) -12,0 %,з них : вакциною AstraZeneca -2,2 %,вакциною вакциною CoronaVac-4,2 %,вакциною Comirnati (Pfaizer-BioNTech)-4,7%, вакциною Moderna (United States) –0,9 %

Згідно наказів Міністерства охорони здоров’я України процедура вакцинації спрощена і тепер кожен охочий без бюрократичної тяганини , попередньої реєстрації , черг та пріоритетності може отримати щеплення.

Попри наявної позитивної динаміки область відстає за швидкістю імунізації своїх жителів, якої недостатньо для того , щоб зменшити ризик наступних хвиль коронавірусу та створення колективного імунітету . Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) колективний імунітет від коронавірусу формується за умови вакцинації 75 – 80 % населення .

За повідомленням Заступника Міністра охорони здоров’я   - головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, восени ми зіткнемося з новою хвилею коронавірусу , яка може бути викликана , як поширенням інфекції серед  невакцинованих  або тих , хто не перехворів, так і появою в країні мутованих штамів , зокрема Дельта. З метою недопущення розповсюдження інфекції в Міністерстві охорони здоров’я  планують до осені зробити 10 млн. щеплень від коронавірусу .Це дозволить із урахуванням тих осіб , які вже перехворіли , отримати 50 – 60 % імунітету.

З метою недопущення розповсюдження інфекції , масового охоплення населення щепленнями  та на виконання  доручення Голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 11 серпня 2021 року  № 01-01-05/6752 щодо стану проведення вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, проводиться широка інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення нашої громади щодо необхідності вакцинації .

Збережімо своє здоров’я! Будьмо свідомими! Треба зрозуміти , що вакцинація – необхідна!

Здорова нація – здорова країна!