Всесвітній день шахів!

Міжнародний день шахів 2021: історія та привітання, цікаві факти

07:00, 20.07.21

Свята4 хв. 264

У цей день відзначають своє свято всі любителі цієї складної інтелектуальної гри.

Всесвітній день шахів / фото УНІАН

20 липня в усьому світі заведено відзначати Міжнародний день шахів. Святкують його як професійні шахісти, так і любителі інтелектуальної гри. Шахи - це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі люди незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей.

Історія свята

Свято було засноване з ініціативи Міжнародної шахової федерації в 1966 році. Датою свята був обраний день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. Свято було засноване для популяризації цього захоплення. Ця глобальна гра допомагає налагодити відносини між країнами. У день шахів по всьому світу проводять турніри та майстер-класи, а також нагородження видатних шахістів.

Міжнародний день шахів / фото УНІАН

Цікаві факти про шахи

• Батьківщиною шахів вважається Індія, а вік цієї гри досягає 1400 років.
  • У другій половині XI століття гра стала популярною в Європі. Спочатку в шахи грали багатії і знатні особи.
  • Спочатку ферзь міг рухатися тільки на одну клітку по діагоналі, потім на дві. Так тривало до тих пір, поки королева Іспанії Ізабелла не наказала зробити ферзя найсильнішою фігурою.
  • У 1997 році вперше в історії комп'ютер обіграв чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова.
  • Лікарі вважають, що шахи розвивають пам'ять і уважність людини. Ця гра рекомендується для людей з хворобою Альцгеймера.
  • Різні церкви світу довгий час негативно ставилися до шахів і забороняли грати священникам. Гра вважалася антихристиянською.
  • Число всіх можливих комбінацій шахової партії перевищує кількість електронів у всьому Всесвіті.