З 29 березня Чернігівщина в "червоній зоні"!!!

Дата: 29.03.2021 12:01

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій додала Чернігівську область до «червоної» зони карантину. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов.

Так, комісія вирішила встановити з 00:00 29 березня 2021 року «червоний» рівень карантину на території області. В регіоні введуть обмеження, які діють і в інших областях «червоної» зони. Тепер жорсткий карантин діє у Миколаївській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Чернівецькій, Сумській, Одеській, Чернігівській областях та Києві.

Що передбачає «червона» зона?

У ній діють жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам.

Однак працюють банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні почалася третя хвиля пандемії, її пік очікують наприкінці квітня.

Новий локдаун по всій країні можуть запровадити, якщо більшість областей опиняться в «червоній» зоні карантину.

Які саме діятимуть заборони стало відомо з протоколу позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, який оприлюднила прес-служба міської ради. Закривають заклади харчування (бари, кафе, ресторани), окрім роботи на виніс та доставку.

ТРЦ не працюватимуть. Дозволена робота тим, де торгівельна площа не менше 60% призначена для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. При виконанні такої умови, не обмежується доступ відвідувачів до інших товарів.

Дозволена робота фінансових установ і інкасації та перевезення валютних цінностей.

Працюватимуть оператори поштового зв’язку, медзаклади, ветеринарні клініки.

Роботу не зупиняють АЗС (без зон харчування), СТО, ремонт комп’ютерів, побутових виробів.

Перукарні та салони краси працюватимуть за попереднім записом.

Забороняється проведення культурно-масових заходів, крім автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників.

Не працюватимуть спортзали, фітнес-центри та басейни.

Закривають непродовольчі ринки.

Також в лікарнях поки не проводимуть планових госпіталізацій.

Є виключення – це надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим.

Буде надаватися допомога у спеціалізованих закладах охорони здоров’я пацієнтам з онкологічним та пульмонологічними захворюваннями.

Термінові госпіталізації теж діятимуть