Служба зайнятості інформує!

Дата: 25.03.2021 16:17

Легальна робота сьогодні – соціальний захист в майбутньому

Конституцією України визначено право людини на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Проте, погоджуватись на роботу без належного оформлення трудових відносин не варто, - переконують у службі зайнятості.

Адже легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Отож, чому робота та зарплата повинні бути офіційними?

Фахівці служби зайнятості пояснюють, що відсутність офіційних трудових відносин позбавляє працівників:

- гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць;

- права на щорічну відпустку (не менше 24 клендарних днів) та інші передбачені законодавством види відпусток;

- забезпечення особливих умов праці для жінок, неповнолітніх тощо;

- права на оплату лікарняних;

- соціальних виплат у разі нещасного випадку на роботі та профеійного захворювання;

- захисту від незаконного звільнення;

- вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця;

- можливості захисту законом своїх прав та інтересів;

- цілої низки інших прав та соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Людина, яка працює нелегально, з власної волі позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу. А страховий стаж – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, настанням нещасного випадку на виробництві, а також у разі безробіття.

Про це варто пам’ятати!