Дмитрівська громада

Чернігівська область, Ніжинський район

Що зробити, щоб не "коронувати" COVID-19!

Дата: 03.03.2021 12:33
Кількість переглядів: 510

Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 медики та науковці намагаються відстежити всю палітру симптомів, які вона викликає. Дослідникам з Університету Відня вдалося принаймні дещо структурувати симптоми коронавірусної інфекції, що протікає у м'якій формі. Вони розділили їх на сім груп. Відповідна наукова стаття була опублікована у фаховому журналі Allergy. Першочерговою метою науковців було визначити, як виглядає справна імунна система після того, як людина перехворіла на COVID-19, і за допомогою яких параметрів це можна визначити. Для цього дослідники під керівництвом імунолога Вінфріда Пікля (Winfried Pickl ) та алерголога Рудольфа Валенти (Rudolf Valenta) опитали та взяли на аналіз кров 109 осіб, які перенесли коронавірусну хворобу, та 98 здорових пацієнтів як контрольної групи.

Сім груп симптомів COVID-19 Завдяки отриманим даним дослідники змогли продемонструвати, що різні симптоми коронавірусної інфекції пов'язані з деякими іншими, та визначили сім груп симптомів:

1. Грипозні симптоми (висока температура тіла, дриґота, слабкість та кашель).

2. Симптоми, пов'язані з нежитем (нежить, чхання, сухість у горлі, закладений ніс).

3. Біль у суглобах та м'язах.

4. Запалення очей та слизових оболонок.

5. Проблеми з легенями (запалення легень та задишка).

6. Проблеми шлунково-кишкового тракту (діарея, нудота, головний біль).

7. Втрата смаку та запаху та інші симптоми.

"Що стосується останньої групи, то ми, крім того, дійшли висновку, що смак і запах втрачають здебільшого люди з молодою імунною системою", - сказав імунолог Вінфрід Пікль у розмові з DW. При цьому "молодість" імунної системи визначається не за віком пацієнта, а за кількістю імунних клітин, які виробляються у загруднинній залозі (тимусі) та ось-ось були виділені з неї (Т-лімфоцити).

КОРОНАВІРУС. ЩО ПРО НЬОГО ТРЕБА ЗНАТИ ТА ЯК УБЕРЕГТИСЯ???

Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Коронавірус є зоонозною інфекцією, тобто може передаватися людям від тварин. Джерелом коронавірусної інфекції, як правило, є хвора людина. Також джерелом можуть виступати дикі та домашні звірі, мавпи, птахи, змії та інші тварини. При цьому, період контагіозності невизначено довгий. Вірус передається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, фекально-оральним шляхом.

До факторів передачі відносяться виділення носоглотки, блювотних мас, фекалії птахів, тварин, хворої людини. У людей сприйнятливість до коронавірусу дуже висока, захворювання загрожує всім віковим групам. Антигенна різнорідність вірусів зумовлює значну частоту повторного інфікування збудниками інших серологічних типів. На сьогоднішній день патогенетичні механізми розвитку коронавірусної інфекції вивчені недостатньо. Вхідними воротами для інфекції є слизова оболонка верхніх дихальних шляхів. При ураженні збудником 2019 nCov інфікування стрімко поширюється на бронхи та легені. Для більшості коронавірусних інфекцій інкубаційний період обмежений 2-3 добами. Однак, для коронавірусу 2019 nCov цей період може становити від 1 до 14 днів (в середньому 10 днів). Протягом усього цього періоду людина може заражати інших. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками. Характерні симптоми коронавірусу при респіраторній формі: • біль при ковтанні, чханні; • риніт; • головний біль; • кашель; • прояви гіпоксії; • підвищення температури; • лихоманка; • м'язовий біль. На початковому етапі зараження новим типом збудника ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди: сухий кашель, слабкість, підвищення температури. У деяких пацієнтів відзначаються ураження очей (кон'юнктивіт) та діарея. Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. У таких випадках температура може підійматися незначно або взагалі залишатися в межах норми. При важких формах захворювання стан пацієнта швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з'являється непродуктивний сильний кашель, розвивається дихальна недостатність. Стан Заходи профілактики коронавірусу: • не відвідувати регіони, де найбільш часто зустрічається коронавірусна інфекція; • носити засоби індивідуального захисту (маски); • регулярно мити руки; • обмежити контакти на близькій відстані; • більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко від людей; • зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60%); • частіше провітрювати житлове приміщення; • зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами. хворого значно погіршується, якщо є супутні захворювання.

вірусвірусБудь свідомим – дотримуйся карантинних вимог!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь