4 пожежна
Україна
ДМИТРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РІШЕННЯ
( п’ятнадцята сесія восьмого скликання)
23 грудня 2021 року
смт. Дмитрівка №4
Про «Програму Забезпечення пожежної
безпеки та цивільного захисту населення
Дмитрівської селищної ради на 2022 рік»
Розглянувши Програму Забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту населення Дмитрівської селищної ради на 2022 рік та керуючись Законом України Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Програму «Забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту населення Дмитрівської селищної ради на 2022 рік.»(додається).
2. Контроль за виконанням покласти на постійну комісію з з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Селищний голова Валентин БОЙКО
ЗАТВЕРДЖЕНО:
рішенням Дмитрівської селищної ради
від 23 грудня 2022 року
Забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту населення Дмитрівської селищної ради на 2022 рік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМИ
1 |
Ініціатор розроблення Програми |
Виконавчий комітет селищної ради |
2 |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Постанови Кабінету Міністрів: - від 03 серпня 1998 року № 1198 « Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру»; - від 16 липня 2008 року № 645 « Про внесення змін до Постанови Кабінкту Міністрів України від 01 липня 2002 року № 870» - від 25 лютого 2009 року № 156 « Про затвердження Державної цільової соціальної Програми розвитку цивільного захисту на 2009-2015 роки « |
3 |
Розробник та виконавець Програми |
Виконавчий комітет селищної ради |
4 |
Учасники Програми |
Виконавчий комітет селищної ради , МПО |
5 |
Термін реалізації Програми |
2022 рік |
6 |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми( для комплектних Програм ) |
Кошти державного і місцевого бюджетів, а також інших передбачених законом джерел |
7 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми |
1159330 грн |
- Мета Програми
Метою Програми є забезпечення захисту населення та економіки села, підвищення рівня протипожежного захисту та створення механізму й умов реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту на сучасному рівні.
У рамках Програми передбачається здійснення заходів відповідно до наступних пріоритетних напрямків :
- Проведення щорічного аналізу стану забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах селищної ради, на підприємствах, установах, організаціях та розробка комплексних заходів щодо запобігання пожежам і загибелі на них людей.
- Здійснення координації діяльності виконавчого комітету селищної ради щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів та об’єктів.
- Передбачення в селищному бюджету коштів на придбання паливно-мастильних матеріалів та іншого майна для місцевої пожежної охорони.
- Забезпечення створення та функціонування систем центрального пожежного спостереження.
- Забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема : НВК, лікувальних закладів, культових будівель і споруд, сільського клубу.
- Розгляд питання про виділення коштів підприємствами, установами закладами всіх форм власності з метою забезпечення безперервної роботи МПО.
- Організація навчання населення правилам пожежної безпеки.
- Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони.
- Очікувальні результати від виконання Програми
Результатами виконання передбаченого Програмою комплексу заходів щодо попередження виникнення пожеж та організації протипожежного захисту об’єктів і населених пунктів є:
- Проведення протипожежного стану об’єктів та населених пунктів у відповідність з прийнятими рівнями пожежної безпеки;
- Забезпечення пожежної безпеки сільських населених пунктів та підприємств, установ, організацій, які функціонують на території селищної ради;
- Зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов’язаних з пожежами, незабезпеченими для життя і здоров’я громадян, створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу небезпечних чинників пожеж на навколишнє природне середовище;
- Зменшення на об’єктах і в населених пунктах району кількості пожеж, загибелі та травмування на них людей, економічних втрат матеріальних збитків від їх наслідків;
- Своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежного захисту;
- Витрачання мінімального часу на прибуття пожежних підрозділів до місця пожежі за рахунок оптимальної дислокації пожежного підрозділу у сільській місцевості та їх достатньої чисельності і оснащення;
- Забезпечення достатньої кількості вогнегасних речовин для локалізації та ліквідації пожеж шляхом подачі води до осередків пожеж від пожежних гідрантів, природних і штучних водоймі, інших інженерних споруд водопостачання.
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
- Аналізувати та розглядати на засіданнях виконавчого комітету стан пожежної безпеки в населених пунктах, на підприємствах та організаціях, які розташовані на території селищної ради.
Виконком, протягом року
- Здійснювати координацію діяльності місцевих органів влади щодо забезпечення протипожежного стану об’єктів та населених пунктів.
Виконком, протягом року
- Забезпечити розміщення в населених пунктах на об’єктах з масовим перебуванням людей та на пожежно-небезпечних об’єктах соціальної реклами протипожежного характеру.
Виконком, протягом року
- Організувати щорічне навчання населення селищної ради правилам протипожежної безпеки.
Місцева пожежна охорона, протягом року
- Проводити наради з питань цивільного захисту та пожежної безпеки з керівниками підприємств, установ, організацій, працівниками селищної ради та місцевої пожежної охорони.
Виконком, протягом року
- Щорічно у встановлені терміни вносити пропозиції про включення у Програму економічного та соціального розвитку селища, питання щодо виділення коштів на розвиток матеріально-технічної бази місцевої пожежної охорони.
Голови постійних комісій
Секретар ради Інна ЯРМОЛЕНКО