Залізниця попереджає!

Дата: 07.12.2021 11:46

Акціонерне товариство " Українська залізниця" застерігає громадян від спроб незаконного втручання у діяльність залізничного транспорту і попереджає , що ці спроби не тільки спричиняють затримку руху пасажирських і вантажних потягів , можуть викликати аварійну ситуацію, небезпечну для життя і здоров'я , як пасажирів, так і працівників магістралі, призводять до значних втрат на відновлення зіпсованого чи розукомплектованого майна, але й передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність винних. Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні порушення.Так, відповідно до статті 227 КримінальногокКодексу України передбачається відповідальність за пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів , зокрема , за умисне руйнування  або пошкодження шляхів сполучення , споруд на них , рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії , спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан.

На період шкільних канікул гостро постає питання щодо знаходження дітей поблизу залізничних колій. Вони в пошуках розваг та пригод приходять на залізничну колію , улаштовують ігри на залізничному полотні , перебігають колії в невстановлених місцях , кидають каміння в поїзди, займаються накладанням сторонніх предметів на колію.

Залізниця завжди була місцем підвищеної небезпеки і невміння вести себе правильно у зоні залізничних колій , бажання скоротитишлях, зайва поспішність , неуважність при проході залізничних колій , надходження та ігри поблизу поїзда , що наближається , найчастіше приводить до трагічних наслідків.